Vytautas Jarutis „Triptikas“

Atgal

Laikas: kovo 7 d. – balandžio 7 d.

Vieta: Joniškio KC fojė „Po palme“

Aprašymas: 

   Vytautas Jarutis gimė 1936 m. spalio 16 d. Žagarėje, Joniškio rajone, tačiau, tėvams persikėlus į Žemaitiją, užaugo Užventyje. Respublikinėse ir užsienio parodose Lietuvos kalvių kalvis dalyvavo nuo 1967-ųjų.
   V. Jarutis buvo Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) narys (nuo 1968 m.), Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos (LTKA) narys (nuo 2005 m.), Lietuvos meno saviveiklos žymūnas (1968 m.), Kultūros ministerijos I laipsnio premijos laureatas (1976 m.), apdovanotas Lietuvos kalvių kalvio diplomu ir karūna (1986 m,), Liaudies meno parodos Maskvoje laureatas (1987 m.), Alytaus miesto kultūros premijos laureatas (1994 m.), asociacijos Lietuvos kalvių sąjungos garbės narys (2006 m.), Pasaulio žemaičių parodos Kelmėje laureatas ir tarptautinio kalvystės plenero „Keturi vėjai“ dalyvis (2007 m.). Jam suteiktas meno kūrėjo statusas (2005 m.), įteiktas LTS ir LTKA geriausio metų tautodailininko diplomas ir premija (2008 m.), Kelmės rajono savivaldybės garbės ženklas „Už nuopelnus Kelmės rajonui“ (2014 m.), puoselėjant lietuvių tautinės kalvystės ir kryždirbystės tradicijas, savo darbais garsinant Alytaus miesto vardą, buvo suteiktas Alytaus miesto garbės piliečio vardas (2015 m.).
   Tautodailininko V. Jaručio kūryba labai įvairi: medžio dirbiniai, juvelyrika, kalvystės darbai: memorialiniai paminklai ir jų viršūnės – kryžiai ir saulutės, dekoratyvinės skulptūros, žvakidės, žibintai, šviestuvai.
   Savo kūrinius eksponavo ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų: JAV, Italijoje, Skandinavijos šalyse, Čekijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje. Jų įsigijo Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Žemaičių dailės muziejus, Alytaus kraštotyros, Užvenčio ir kiti muziejai.
    V. Jarutis mirė 2017 m. rugsėjo 27 d., palaidotas Alytaus Užupių kapinėse.
 
Eksponuojamas V. Jaručio „Triptikas“

 


Galerija