SENJORŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ ANSAMBLIS „JIEVARAS“
Vadovai Vitoldas Krajinas, Alfreda Gavorkienė, Edita Rudienė
1978 m. trisdešimtmečių – keturiasdešimtmečių poras į liaudies šokių kolektyvą subūrė choreografė Danguolė Žalakienė. Iki 1996 m. tai buvo vidutinio amžiaus žmonių liaudiškų šokių klubas „Senjorai“. Vėliau prie šokėjų prisijungė instrumentinė ir vokalinė grupės, tad 1997-ųjų pavasarį kolektyvas tapo vyresniųjų liaudiškų šokių ansambliu ir pasivadino „Jievaru“. Bėgant metams ir dalyviams sulaukus brandesnio amžiaus, 2009 m. ansamblis perėjo į kitą amžiaus grupę – senjorų.
Jievariečiai puoselėja, saugo, plėtoja lietuviškas savo krašto tradicijas, šoka liaudies šokius, myli dainas, muziką. Nuo 1996 m. kolektyvas ėmėsi naujos pasirodymų formos – kurti choreografinius spektaklius, kuriuose atsispindi Joniškio krašto papročiai ir tradicijos. Tokių spektaklių būta net šešių. Jie parodyti ne tik gimtajame Joniškyje, bet ir kituose šalies regionuose: „Žemę į saulę, žiemą į šešėlį“ (1996), „Gale ulyčios...“ (1999), „U-lia-lia, pabaigtuvės!“ (2001), „Šalia kelio karčema“ (2003), „Iš kur svečiai atvažiavo“ (2006). 2011 m. spektaklį „Smagums to gyvenima“ pradėjo statyti kolektyvo įkūrėja, meno vadovė Danguolė Žalakienė. Jai mirus, ansamblis savo veiklą tęsė – po metų, minint vadovės gimtadienį, spektaklis „Smagums to gyvenima“ tapo dedikacija – in memoriam Vadovei.
Nuo 2012 m. ansambliui ir šokėjams vadovauja choreografas Vitoldas Krajinas. Muzikantus įvairiausių subtilybių moko Edita Rudienė, dainininkų balsus derina ir styguoja Alfreda Gavorkienė. Šiuo metu ansamblyje šoka 14 porų, jiems talkina šešių muzikantų grupė ir dešimt dainininkų.
Kolektyvas nuo 2006 m. yra pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų festivalio „Jievaro tiltas“, vykstančio kas dveji metai, organizatorius.
„Jievaro“ ansamblis ne kartą sulaukė aukštų įvertinimų įvairiuose šalies konkursuose. Ansambliečius tebedžiugina „šviežias“ 2015 m. respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse „Kadagys“ iškovotas laureato vardas ir 2015 m. laimėta nominacija „Geriausiam liaudiškų šokių ansambliui“ bei Joniškin parskraidinta „Aukso paukštė“.