Naujienos

Atgal

Renginiais gausus Vasario 16-osios minėjimas Joniškyje

2024 02 19

Vasario 16 d. Joniškyje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Minėjimas prasidėjo nuo maldos už parapiją ir Tėvynę Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
Vėliau joniškiečiai ir miesto svečiai tradiciškai susibūrė prie Joniškio Nepriklausomybės paminklo, kur vyko iškilmingas šventės minėjimas. Šalia paminklo suplevėsavo trispalvė, sugiedota „Tautiška giesmė“.
Ceremoniją dainomis puošė Joniškio KC moterų vokalinis ansamblis „Jievarėlė“, o choreografinėmis kompozicijomis bei laisvės aukuro įžiebimu pasirūpino Joniškio KC šokių kolektyvo „Stichija“ atlikėjai.
Joniškio rajono savivaldybės meras ir administracijos vadovai, politinių partijų, organizacijų ir įstaigų atstovai, mokyklų bendruomenės ir gyventojai pagerbė žuvusius už tautos laisvę, padėdami gėlių prie Nepriklausomybės paminklo.
Po ceremonijos joniškiečiai ir miesto svečiai rinkosi į Joniškio kultūros centro koncertų salę, kur sveikinimo žodį tarė delegacijos iš Jelgavos, Duobelės ir Bauskės savivaldybių (Latvijos Respublika). Vėliau sekė abejingų nepalikęs styginių kvarteto „Archi quartett“  ir solistės Miglės Pivoriūnaitės pasirodymas.
Minėjimo prie paminklo bei koncertinės dalies vedėjas – charizmatiškasis Mantas Palubeckas.
Šventinės dienos pabaigą vainikavo lietuviškos kino klasikos filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.
Renginių nuotraukos Linos Ripskytės ir Jurintos Mickaitės
Daugiau nuotraukų: 
Renginiais gausus Vasario 16-osios minėjimas Joniškyje