Vadovė režisierė Violeta Tuomaitė

Teatro ištakos siekia 1947-uosius.
2004 m. teatras, vadovaujamas režisierės Vandos Šalkauskienės, Lietuvos nacionalinio kultūros centro įvertintas „Aukso paukštės” nominacija („Geriausias suaugusių teatras ir režisierius“).
Nuo 2007 m. teatrui vadovauja  režisierė Violeta Tuomaitė. Šiuo metu kolektyve yra 20 įvairaus amžiaus vaidintojų.
Teatras dalyvauja įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose teatrų festivaliuose. 2017 m. dalyvavo Jurmaloje vykusiame Baltijos šalių teatrų festivalyje „Baltijos Rampa 2017”. Kartu su latvių režisiere Inta Kalininia pagal  Zanės Pamšės pjesę pastatė spektaklį „Balandėliai”, kurį ir parodė šiame festivalyje.
Kiekvienais metais teatras sukuria po premjerą. Spektaklius stato ne tik teatro režisierė Violeta Tuomaitė, bet ir kviestiniai režisieriai.
Teatras organizavo tarptautinį teatrų festivalį „Pažintis”, regioninį, dvitautį festivalį „Žiemgalos kaimynai”.
Dalyvauja respublikinėje teatrų šventėje-apžiūroje „Atspindžiai”.
2020 m. Kurtuvėnų XX teatrų festivalyje-konkurse „Kartu“ su spektakliu „Vedybos“ (pagal N. Gogolį) teatras pelnė  pagrindinį laureato diplomą ir premiją.
2021 m. Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras!“ „Žiburys“ pelnė laureatų statulėlę „Už metų ryškiausią aktorių ansamblį“ (spektaklis „Vedybos“).
2021 m. XXV Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“ su spektakliu „Vedybos“ teatras apdovanotas  laureato diplomu ir premija.
2023 m. su naujausiu spektakliu „Nuoma ir trys kiaušiniai“ (pagal V. Bladykaitę, 2022) dalyvavo Utenos teatrų festivalyje „Gi(y)lių beieškant“, kur pelnė nominaciją – „Auksinę gilę“ – už geriausią antraplanį vyro vaidmenį (Mantas Palubeckas). Taip pat dalyvavo Trakų teatrų festivalyje „Čia yra teatras“, Kurtuvėnų teatrų festivalyje „Kartu“, Šiaulių XIV respublikiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Pulsas“, respublikinės teatrų  apžiūros-šventės „Atspindžiai“ regioniniame ture.
Teatras aktyviai įsijungia į Kultūros centro organizuojamus renginius. 

„Žiburio“ Facebookhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100057558574969

_________________

 Informacija atnaujinta: 2024-03-12

 


Galerija