Naujienos

Atgal

Žydros Jomantienės tekstilės darbų paroda „Suveltos mintys“

2023 09 01

Laikas: rugsėjo 1–30 d.
Vieta: fojė „Po palme“ 
Paroda eksponuojama bendradarbiaujant su Radviliškio miesto kultūros centru. 
Aprašymas: 
  Radviliškietė, buvusi technologijų mokytoja, Žydra Jomantienė vilna, kaip rankdarbių kūrybos medžiaga, susidomėjo dėl jos natūralumo ir šilumos bei pluošte išlikusios energetiškos gyvūniškos gyvybės, su kuria reikia sutarti, susikalbėti. Velti vilną autorė mokėsi iš internete siūlomų mokymų, daug eksperimentavo, ieškojo savų kūrybinių patirčių.

  „Mano atradimas – vilna kūrybiniame procese su tavimi bendrauja – diktuoja savo taisykles, pasiūlo iššūkių, neretai užsispiria, pasiožiuoja, tenka prie jos specifikos prisitaikyti, tačiau kartu ir daug duoda – malonumą ją suvaldyti ir kūrybiškai pateikti, suvelti ne tik medžiagą, bet ir savo mintis, nuotaikas, energetiškai susivienyti. Šios parodos paveikslai velti drėgnuoju būdu (su muilu). Kur kas lengviau būtų paveikslą iš vilnos kurti adata, tačiau pasirinktoji technika mane viliojo labiau, nes mėgstu iššūkius. Pati vilna ir jos vėlimo būdas padiktavo paveikslų siužetus bei spalviškumą. Ši paroda – tai vilnos veltinio išaukštinimas iki interjero puošybos. Įprasta, kad veltos vilnos gaminiai daugiausiai yra aprangos kultūros dalis. Kirbėjo noras vilnai suteikti galią pasakoti savo istorijas “ – savo kūrybą pristato autorė Žydra Jomantienė.

   Be vilnos veltų paveikslų, Ž. Jomantienė siuva skiautinius, piešia ant šilko, kuria tekstilės lėles, veda rankdarbių kūrybos edukacijas vaikams ir suaugusiems, eksponuoja savo kūrinių parodas.

Žydros Jomantienės tekstilės darbų paroda „Suveltos mintys“