Naujienos

Atgal

Vidmanto Petraičio tapybos paroda

2020 03 10

Laikas: kovo 10 d. – balandžio 10 d.

Vieta: Joniškio KC II a. salė

Apie autorių: 

   1953 m. gimiau  Klaipėdoje, 1971 m.  baigiau Raseinių I-ąją vidurinę mokyklą, tais pačiais metais pradėjau studijuoti ŠPI Klaipėdos Menų fakultete. 1978 m. apsigyvenau Vilniuje, dirbau  Valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“ bei Valstybiniame operos ir baleto teatre choro artistu. 9-tame dešimtmetyje grįžau į Raseinius, įstojau ir baigiau Kauno dailės mokyklą. Dešimtmetį dėsčiau dailę ir etiką Raseinių ir Pašaltuonio pagrindinėse mokyklose. Tačiau mokytojavimas trukdė kūrybai, tad teko dirbti kitokius darbus, leidžiančius išlaikyti laisvą saviraiškos dvasią.              
   Nuo 1982 m. ėmiau rengti personalines parodas Raseiniuose, vėliau su jomis važinėti  po  Lietuvos  miestus ir kaimelius.
    2001 m. Raseiniuose įkūrėme menininkų bendriją „Pegasas“, ėmėme rengti grupines parodas, bet liko galimybė ir individualiai saviraiškai. Dalyvauta 5-oje, 6-oje ir 7-oje Pasaulio Žemaičių dailės parodose Plungėje; Žemaitijos regiono menininkų parodoje „Vilnius – vartai į Žemaitiją – 2012“. Darbai eksponuoti Vilniaus dailės galerijoje „Arka“, kino teatre „Maskva“, Dailės muziejuje, Kauno Menininkų namuose, įvairiuose Kauno apskrities kultūros centruose, Šiaulių galerijoje „Laiptai“, Jurbarke, Jonavoje, Utenoje, Tauragėje, Kretingoje, Šilutėje, Kelmėje, Rumšiškėse. Su bendrija „Pegasas“ atstovauta rajonui  Lenkijoje. Po daugelio parodų 1-2 darbai likę muziejuose, dalį darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Australijoje.
   Kūrybiškumas liejasi ne tik aliejinės tapybos potėpiais, bet ir poezija, kurią rašau nuo vidurinės mokyklos laikų, muzikos garsais: kuriu  dainas, kurias dažnai atlieku parodų atidarymuose,  poetiniuose renginiuose, nes esu Raseinių literatų klubo „Dubysa“ narys, bardų „Žygio per Lietuvą“ dalyvis kaip Raseinių bardų klubo narys. Su Šiaulių poetais išleista bendra eiliuotos kūrybos smulkiųjų žanrų knyga „Piliarožės užkalbėjimas“, almanachas ,,Jausmų džiazas“ I-II dalys...
     Metai bėga, pasaulėvaizdis kinta. Kas buvo aktualu vakar, šiandien įgauna kitokias minčių, jausmų, patirčių apraiškas, visokių būties aspektų individualų perkainavimą. Lankau parodas, stebiu įvairiausią raišką, mišrių kūrybinių prigimčių subtiliausius rakursus į tą patį  „GYVENIMĄ“, kažką pridedu ir nuo savęs.....
                                                                                                                                                Vidmantas Petraitis
Vidmanto Petraičio tapybos paroda