Naujienos

Atgal

Valstybės atkūrimo diena švęsta pilietine akcija, iškilmingu minėjimu ir kraštiečio kompozitoriaus dainų koncertu

2023 02 17

Valstybės atkūrimo dieną joniškiečiai ir miesto svečiai  tradiciškai būrėsi  prie Joniškio Nepriklausomybės paminklo, kur vyko iškilmingas šventės minėjimas. Šalia paminklo suplevėsavo trispalvė, giedota „Tautiška giesmė“, uždegta atminimo ugnis. Ceremoniją dainomis ir choreografinėmis kompozicijomis papuošė Joniškio kultūros centro šokių kolektyvų „Jievaras“ ir „Stichija“ atlikėjai, moterų ansamblis „Jievarėlė“.
Joniškyje vykusiuose šventiniuose renginiuose be miestelėnų dalyvavo ir delegacijos iš Duobelės ir Jelgavos savivaldybių (Latvijos Respublika). Joniškio rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, politinių partijų, organizacijų ir įstaigų atstovai, mokyklų bendruomenės ir gyventojai pagerbė žuvusius už tautos laisvę, padėdami gėlių prie Nepriklausomybės paminklo.
Vėliau joniškiečiai ir miesto svečiai rinkosi į Joniškio kultūros centro koncertų salę, kur vyko kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainų šventinis koncertas „Ten kur aukštas klevas“. Žiūrovams muzikinius kraštiečio kompozitoriaus kūrinius dovanojo „Žvaigždžių kvartetas“.
Tądien Joniškio miesto ir rajono erdvės pasipuošė tautiškų spalvų Laisvės paukščiais. Jau dešimtus metus vykstanti  Joniškio kultūros centro iniciatyva tapo išskirtiniu miesto ir rajono valstybinių švenčių simboliu. Pilietinė iniciatyva „Laisvės skrydis“ tęsis iki kovo 11 dienos.
Akcijos „Laisvės skrydis“ nuotraukų albumas: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=joniskiokc&set=a.516736287244280
Vasario 16-osios renginių nuotraukos Linos Ripskytės