Naujienos

Atgal

Tautodailininkės Rasos Šiškuvienės karpinių iš popieriaus paroda

2023 05 03

Laikas: gegužės 3–30 d. 
Vieta: fojė „Po palme“ 
Aprašymas: 

Tautodailininkė Rasa Šiškuvienė gimė ir gyvena Šiaulių rajone. Pagal išsilavinimą yra ikimokyklinio ugdymo pedagogė, bet jau daug metų dirba Briduose, kultūros centre ir bibliotekoje. Karpyti pradėjo dar mokydamasi mokykloje. Nuo 2012 m. Lietuvos Tautodailininkų sąjungos narė. Aktyviai dalyvauja parodose ir veda edukacines veiklas vaikų kolektyvams, kaimo bendruomenių žmonėms, padeda kultūros įstaigoms pasipuošti karpiniais patalpų interjerą, scenas renginiams.

Įvertinimai: Respublikinio „Aukso vainikas – 2016“ regioninio turo geriausio Šiaulių apskrities meistro 1-os vietos diplomas; Respublikinio „Aukso vainikas – 2017“ regioninio turo geriausio Šiaulių apskrities meistro 2-os vietos diplomas.

„Popieriaus karpymas man yra puikus būdas atsipalaiduoti, jame išlieti susikaupusias mintis, nusiraminti. Tai ir laisvalaikis, ir savęs ieškojimas, ir savęs atradimas. Karpiniuose vyraujantis Gyvybės medžio motyvas – filosofinis požiūris į mūsų egzistenciją. Medis giliai įleidžia šaknis į žemę ir semiasi iš jos jėgų, stiprybės ir drąsos stiebtis į saulę, į šviesą, išskleisdamas plačiai savo šakas – rankas gyvenimui apkabinti, dovanodamas aplinkiniams neapsakomą žiedų aromatą, dalindamas nuostabaus skonio vaisius, kartu ir save kitiems. Toks jau tas gyvenimas, žygiuoti per pasaulį plačiais žingsniais, dovanoti kitiems sušildytus meile darbus, žodžius, žinias… “ – sako Rasa Šiškuvienė.