Naujienos

Atgal

Tarptautinis Vaclovo Daunoro vardo operos festivalis Joniškyje

2023 08 05

Rugpjūčio 5 d. 18.00 val. Joniškyje (Joniškio „Aušros“ gimnazijos parkas, S. Goeso g. 2)
  • Gala koncertas „Vaclovo Daunoro operų arijos“
  • Gražiausių operos arijų koncertas
Atlikėjai:
Liudas Mikalauskas (bosas, Lietuva), Raimonds Bramanis (tenoras, Latvija), Juris Vizbulis (tenoras, Latvija), Andrej Bestchastny (bosas, Ukraina), Małgorzata Trojanowska (sopranas, Lenkija), orkestras „Vilniaus sinfonietta“, orkestro vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Lukočius (Lietuva).
Aprašymas: 
Išgirsime garsiausias klasikinių operų arijas, kurias atliks tarptautiniu lygmeniu žinomų solistų komanda iš kaimyninių šalių: Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos. Koncertą ves ir apie Vaclovą Daunorą prisiminimais bei patirtimi dalinsis žinomiausias Lietuvos bosas – Liudas Mikalauskas, kuriam teko garbė ne tik bendrauti, bet ir dainuoti su žymiuoju Maestro. Pirmoje koncerto dalyje girdėsime žinomiausias Vaclovo Daunoro repertuaro arijas iš G.Verdi, W. A. Mozart, Ch. Gounod, D. Rossini operų, kurias dainuos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Liudas Mikalauskas (bosas) ir Kyjivo (Ukraina), Ostravos (Čekija) operos teatrų solistas Andrej Bestchastny (bosas). Koncerte girdėsite ir žinomiausias lietuvių liaudies dainas: „Kur bakūžė samanota“ bei „Barė man tėvelis“, iš Joniškio kilusio kompozitoriaus Algimanto Raudonikio legendinę dainą „Kur balti keliai“ – tai neatsiejama V. Daunoro repertuaro dalis, susijusi tiek su jo karjeros pradžia, tiek ir su pasaulyje garsintu Lietuvos vardu. Solistui Liudui Mikalauskui fortepijonu akompanuos iš Joniškio kilusi, nepraleidžianti nė vienos galimybės prisidėti prie savo krašto garsinimo, pianistė, tarptautinių konkursų laureatė, VDU Muzikos akademijos docentė Beata Vingraitė-Andriuškevičienė.
Antroje koncerto dalyje skambės garsiausios operų arijos, kurias atliks svečiai iš Latvijos nacionalinio operos teatro: Raimonds Bramanis (tenoras) ir Juris Vizbulis (tenoras). Vyrišką solistų kompaniją savo balso skambesiu papuoš nuostabus sopranas – Małgorzata Trojanowska (Lenkija). 
Tarptautinį operos festivalį Joniškyje ves ir svečius pristatys solistas Liudas Mikalauskas, o jiems akompanuos scenos profesionalai – orkestras „Vilniaus sinfonietta“ ir jo charizmatiškasis dirigentas Vytautas Lukočius. Operos solistų prodiuseris – Valdas Andriuškevičius. 
Renginys nemokamas
Visą informaciją apie festivalį rasite specialiame puslapyje: https://www.daunorasfestival.com/
________________________________________________________________
Organizatorius: Joniškio kultūros centras 
Partneris: Žagarės kultūros centras 
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Joniškio rajono savivaldybės administracija 
Renginiai bus fotografuojami/filmuojami 

Svarbi detalė: festivalis vyks atvirame ore, dėl prognozuojamos nemažos auditorijos, žiūrovams siūloma turėti sulankstomas kėdutes ar pledukus patogiai prisėsti. 

Jei būtų blogos oro sąlygos – renginys vyks Joniškio kultūros centro koncertų salėje.

Tarptautinis Vaclovo Daunoro vardo operos festivalis Joniškyje