Naujienos

Atgal

Pirmoji Kultūros centro vasaros vaikų dienos stovykla pranoko lūkesčius

2021 07 23

Liepos 19–22 d. erdvėse prie Kultūros centro, parke bei estradoje pirmą kartą surengta vasaros vaikų dienos stovykla. Į stovyklos užsiėmimus, pasiūlytus Kultūros centro darbuotojų, užsiregistravo 24 vaikai nuo 7 iki 12 metų amžiaus.  Stovykloje vaikai žaidė teatrą, dalyvavo teatro ir „Pasidariau pats“  dirbtuvėlėse, vaizduotę lavinančiuose, jutiminiuose teatro trenažuose, mokėsi  scenos kalbos, personažo kūrimo paslapčių, folkšokių ir senųjų lietuvių liaudies žaidimų,   žaidė lauko žaidimus, piešė fraktalus, žiūrėjo filmą. Kiekvieną dieną po užsiėmimų vaikai dalijosi įspūdžiais, diskutavo apie labiausiai patikusias veiklas, o stovyklos uždaryme tapo ekspertais, išsakiusiais nuomonę, kokia stovykla turėtų būti surengta kitą kartą.
Daugumai vaikų patiko visa užsiėmimų programa, tačiau labiausiai – vaikų ir jaunimo teatro režisieriaus padėjėjos Rasos Ripskienės  vestos  teatro dirbtuvėlės, kuriose žaisti teatriniai žaidimai bei kurtas trumpas spektakliukas, įgarsintas Modesto Juknos muzika. Vaikams didelį įspūdį paliko renginių režisierės Dovilės Juknienės vaizduotę lavinantys, jutiminiai teatro trenažai, kuriuose jie, pasitelkę foliją klausai, pušies šakelę lytėjimui, šokoladą skoniui, citriną uoslei ir pan., kūrė vieni kitiems įvairiausius pojūčius. Vaikams  puikiai sekėsi ir dailininkės Linos Ripskytės dirbtuvėlėse „Pasidariau pats“, kuriose jie  kūrė lėlės  marionečių teatrui. Vaikus nudžiugino ir fraktalų piešimo užsiėmimas, vestas teatro režisierės Violetos Tuomaitės. Vaikai buvo sužavėti ne tik pačiu fraktalų piešimo procesu, bet ir vėliau vykusiu piešinių tyrinėjimu, padėjusiu įžvelgti kūriniuose įvairiausias formas, gyvūnus ir netgi siužetus.
Uždarant stovyklą vaikai buvo paprašyti pabūti stovyklos ekspertais, nes buvo pirmieji, dalyvavę tokioje Kultūros centro stovykloje. Vaikai-ekspertai ateities stovykloje pageidavo daugiau filmų peržiūrų ir mažiau šokių. Už aktyvumą užsiėmimuose stovyklos dalyviai buvo apdovanoti Kultūros centro išleistais „Tipu tapu pasakaičių“ rinkiniais. Vaikai ir jų tėveliai stovykla liko patenkinti, domėjosi, ar tpanašūs vasaros užsiėmimai  vyks ir kitais metais.