Naujienos

Atgal

Kultūros centre eksponuojama dvikalbė stendų paroda „Lietuva litvakų kūryboje“

2020 08 03

Joniškio kultūros centro fojė „Po palme“ nuo rugpjūčio 3 d. veikia Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus parengta paroda „Lietuva litvakų kūryboje“, skiriama Vilniaus Gaono (1720–1797) ir Lietuvos žydų istorijos metams pažymėti.

Bėgant šimtmečiams, Lietuvos žydų bendruomenė įgijo su Lietuva glaudžiai susijusią litvakišką tapatybę. Žydų menininkams Lietuva tapo ištisu pasauliu – motina, namais, išminties rankraščiu, tragiškų netekčių vieta…

Ši paroda išryškina populiariausius Lietuvos vaizdinius litvakų tapyboje, grafikoje, poezijoje, romanuose, dainose, muzikoje, kine, teatre, pasakoja apie litvakų indėlį į Lietuvos meno raidą ir litvakų tapatybės paieškas daugiakultūriame pasaulyje.  Vieniems menininkams rūpėjo romantizuoto istorinio Vilniaus vaizdai, kitiems – gimtasis šetlas ar tradicinis Lietuvos peizažas, tretiems – vargani darbininkų kvartalai ir miestų griuvėsiai. Poezijos mėgėjus paroda pradžiugins iš jidiš kalbos verstais eilėraščiais apie Vilnių ir Lietuvą, tarp jų ir unikaliu kūriniu – garsaus dailininko Marko Šagalo eilėraščiu apie Vilniaus Didžiąją sinagogą. Istorijos, muzikos, dailės, kino ir teatro gerbėjai parodoje atras ne vieną įdomų faktą.

Penkiolikoje stendų lietuvių ir anglų kalbomis pasitelkta vaizdinė ir dokumentinė medžiaga iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Izraelio, Rusijos, JAV ir Urugvajaus muziejų, archyvų ir privačių kolekcijų.

Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.

Kviečiame apsilankyti!