Naujienos

Atgal

Kultūros centras kviečia joniškiečius miestą puošti gėlių mandalomis

2022 05 24

Artėjant  Miesto dienos šventei  „Joniškis – žydintis miestas!“, vyksiančiai birželio 28–liepos 3 dienomis,  kviečiame joniškiečius jungtis į Joniškio kultūros centro sumanytą  iniciatyvą „Kiliminės kompozicijos-sekretai „Gėlių mandalos“.

Kuriant mandalas pasirinktose ir su Joniškio kultūros centro dailininke Lina Ripskyte suderintose viešose miesto erdvėse, rekomenduojama naudoti medžių ar kitų augalų lapus, gėles ir jų žiedlapius, giles, kankorėžius, paparčius, kriaukles, spalvotus akmenukus, žievę, pušų spyglius ir kitas natūralias gamtines medžiagas. Svarbu, kad mandalos forma primintų gėlę.

Vietas mandaloms kurti galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau būtina jas iš anksto suderinti su Kultūros centro dailininke L. Ripskyte iki birželio 6 d. Pasirinktos vietos nuotrauką atsiųskite el. paštu mirgulelina@gmail.com.
Birželio 27 d. gyventojų mandalų kūrybai pasirinktose vietose bus pastatyti joms skirti rėmai. Tikimės, kad liepos 1 dieną miestas jau pražys joniškiečių sukurtomis gėlių mandalomis. Jas surasti ir pamatyti bus galima pagal sukurtą jų vietų žemėlapį.
Apie mandalos reikšmę ir prasmę. Mandalos turi tiek religinę, tiek kultūrinę reikšmę, tačiau šį kartą mandala yra svarbi dizaino požiūriu. Žodis „mandala“ yra kilęs iš sanskrito ir reiškia ratą, diską, sferą, netgi bendruomenę – tai, kas skirtingas dalis jungia į visumą. Kurdami temines mandalas, žmonės siekia gyvenimo pilnatvės, kokybės, emocinės gerovės. Šiuo atveju, mandalų kūrimas iš gėlių ar kitų gamtinių medžiagų simbolizuos miesto bendruomenės vienybę, harmoningus žmonių tarpusavio santykius, darną.
Dėl detalesnės informacijos prašome teirautis telefonu 8 621 65 581.