Naujienos

Atgal

Kultūros centras kūrybines iniciatyvas perkėlė į virtualią erdvę

2020 04 08

  Nuo kovo 16 d. Lietuvoje paskelbus visuotinį karantiną dėl koronaviruso pandemijos  Joniškio kultūros centrui, kaip ir visoms kultūros įstaigoms, iki tol glaudžiai bendradarbiavusioms su vietos bendruomenėmis, iškilo iššūkis, kaip nuotoliniu būdu įgyvendinti savo kūrybines  iniciatyvas ir jas saugiai parodyti visuomenei. Kultūros centras karantino laikotarpio kūrybinėms iniciatyvoms pristatyti pasirinko interneto socialinio tinklo „Facebook“ erdvę (https://www.facebook.com/joniskiokc/).
    Sumanyta įgarsinti ir iliustruoti pasirinktų pasakų ciklą „Tipu tapu pasakaitės“ ir kasdien jas publikuoti Kultūros centro „Facebook“ paskyroje. Pasiūlyta metodinė pagalba ir iniciatyviems žiūrovams įsijungti į kūrybinį procesą ir patiems įgarsinti bei įvaizdinti savo pasirinktas pasakas. Apjungus kūrybą ir edukatyvumą pasiektas puikus rezultatas.
  Dainavimo studija „ETC“ paviešino vaizdo įrašus, kaip karantino izoliacijos sąlygomis repetuoja studijos narės: Rasos Varškytės ir Karolinos Ponelytės (mamos ir dukters) duetas, solistė Jolanta Gižienė. Ši studija parengė ir merginų terceto (Akvilė Rakštytė, Miglė Pašakinskaitė ir Gabija Vičaitė) šlagerio „Hit the road, Jack“ perdirbinį „Stay at home, Jack“. Merginos (kiekviena iš savo namų) bendrame įraše įdainavo populiarią dainą, kviečiančią likti namie.     
    Folkloro kolektyvo „Kupars“ vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė (kartu su kūrybine komanda) susuko filmuką „Šventų Velykų belaukiant", kuriame kartu su sūnumis muzikavo, dainavo, puošė Velykų medį, gražino margučius. Kolektyvas „Kupars“ publikavo filmuką „Kupars“ sveikina su Šv. Velykomis, dalinasi savo prisiminimais apie vaikystės Velykas ir siunčia muzikines dovanas...“ (montažą parengė Ilona Osipova), apeiginio folkloro grupės narė Lina Vaitekūnienė nufilmavo edukaciją, mokančią, kaip žolynais marginti velykinius kiaušinius (filmuotą montažą parengė I. Osipova).
    Kultūros centro dailininkė Lina Ripskytė parengė vaizdo įrašus – keturių pamokų ciklą – „Kiaušinių marginimo idėjos“, mokančius, kaip įvairiais būdais išgražinti Velykų simbolius. 
   Paviešinti du filmukai, kaip Velykų dekoracijas kartu su šeima kuria Kultūros centro administratorė Jūratė Buivydienė.
  Vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ (režisieriaus padėjėja Rasa Ripskienė) sukūrė ir publikavo dvi vaizdines teatralizuotas velykinių puošmenų pamokėles patiems mažiausiems vaikams. „Bendraamžiai“ sukūrė ir publikavo Velykų temos mažojo lėlių teatriuko vaizdo įrašą.
    Šiuolaikinių šokių studijos „Stichija“ vadovė Sigma Jonušienė pakvietė joniškiečius kartu pažymėti tarptautinę šokio dieną  – įsijungti į rengiamą bendrą dovaną šokio mūzai Terpsichorei. Pasiūlyta balandžio 29 d. 17 val. kiekvieno atskirai pasirinktoje saugioje vietoje atlikti ir nufilmuoti organizatorių pateiktą ir kiekvieno dalyvio atliktą šokį. 
 Paviešinti joniškiečių dėl karantino nespėtų pamatyti parodų (Vidmanto Petraičio tapybos ir Edmundo Gaubo medžio drožinių) filmuoti pristatymai (filmavo Vidimantas Butautis). 
   Parengti ir publikuoti tautodailininkų Gerdos  Gudinaitės ir Viktoro Žilinsko personalinių parodų – „Atklydę ir kasdienybės“, „Juoda Balta“ bei „Po Žiemgalos dangum“ – pristatymai (parengė G. Gudinaitė, I. Osipova, V. Butautis). 
  Nuotolinių repeticijų patirtimi virtualioje erdvėje pasidalino šiuolaikinių šokių studijos „Stichija“ vadovė Sigma Jonušienė. Publikuoti teatrų „Bendraamžiai“ ir  „Žiburys“ spektaklių įrašai ar jų ištraukos, gyvo garso grupės „Septem band“ koncerto, kitų Kultūros centro praeityje vykusių renginių įrašai.