Naujienos

Atgal

KINO KARAVANAS | nemokami seansai Joniškyje

2022 06 23

Jau devintus metus KINO PAVASARIO projektas KINO KARAVANAS visai vasarai išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo autorinį kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.
Šiemet kino ekspedicija vyks birželio – rugpjūčio mėnesiais ir aplankys net 40 Lietuvos miestų bei miestelių, kur surengs daugiau kaip 100 filmų peržiūrų skaitmeniniame LED ekrane po atviru dangumi.
Liepos 6 d. KINO KARAVANAS lankysis Joniškyje, kur žiūrovus pakvies į dviejų filmų peržiūras kultūros centro estradoje (Žemaičių g. 14) įsikursiančiame lauko kino teatre.
Renginio programa:
 19:00 – pirmasis dokumentinis pasakojimas apie vieną garsiausių visų laikų Lietuvos artistų - filmas KERNAGIS (rež. Andrius Lekavičius, 2022 m., Lietuva, 94 min., N7) 
 22:00 – saulės įkaitinta komedija TORO (rež. Quentin Dupieux, 2020 m., Prancūzija, Belgija, 77 min., N-13)
Susitikime kartu pasimėgauti kokybiško kino švente!
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.
__________
Visi KINO KARAVANO seansai – nemokami.
Daugiau informacijos: www.kinokaravanas.lt
Apie filmus: 

„Kernagis“ – vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų išpažintis

Visi lietuviai turi vienokį ar kitokį santykį su  Vytautu Kernagiu: vieniems jis – dainuojamosios poezijos pradininkas, kitiems – tautos dvasią budinantis autoritetas, tretiems – tiesiog patrakėlis iš kabareto ar Benas iš Nidos. Kino filmas „Kernagis“ (rež. Andrius Lekavičius) – pirmasis dokumentinis pasakojimas apie maestro, kviečiantis leistis į V. Kernagio pasaulį, pamatyti visos jo kartos dienoraštį ir dar kartą įsitikinti, kad visgi nepakeičiamų yra.

Milžiniška musė lakoniško absurdo komedijoje

„Draugelių komedijoje „Toro" Quentinas Dupieux pasiekia naujas žanro aukštumas, derindamas neatkartojamą lakonišką absurdą su filmų „Bukas ir bukesnis" bei „Didysis Lebovskis" stiliumi“, – apie filmą sako „Kino pavasario“ programos sudarytojas Andrei Tănăsescu. Ekscentriškos ir ne vieną žiūrovą nustebinsiančios stilingos absurdo komedijos centre – pajūrio šlaistūnas Maniu ir jo bičiulis Žanas Gabas. Už 500 eurų gavę nuvežti lagaminą iš taško A į tašką B, automobilio bagažinėje randa gigantišką musę. Šis netikėtumas pakeičia draugų planus ir įkvepia genealų planą praturtėti.