Naujienos

Atgal

Joniškio KC teatralai idėjų sėmėsi Prahos kvadrienalėje

2019 06 12

   Birželio 6–10 dienomis Joniškio kultūros centro teatralai (vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ režisierius Arvydas Butkus, jo padėjėja Rasa Ripskienė, teatro „Žiburys“ režisierė Violeta Tuomaitė, abiejų teatrų dailininkė Lina Ripskytė, „Žiburio“ teatro aktorė Simona Jonkutė) pažintiniais tikslais dalyvavo Prahos kvadrienalėje (PQ) „Spektaklio erdvė ir dizainas“. Tai pasaulinė scenografijos, scenos kostiumų, teatro architektūros, apšvietimo, garsų dizaino darbų paroda, kurioje geriausius pastarųjų metų scenografijos, scenos kostiumų, teatro architektūros, apšvietimo, garsų dizaino darbus pristatė virš 70 valstybių iš viso pasaulio. Pažintinę kelionę-stažuotę organizavo Lietuvos mėgėjų teatrų sąjunga ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Joje dalyvavo 47 Lietuvos teatrų režisieriai, aktoriai ir dailininkai. 
   Prahos kvadrienalė – didžiausia pasaulyje scenografijos ir teatro architektūros paroda, skirta tik teatro dailei ir jos kūrėjams. Parodoje, kuri vyksta Čekijos sostinėje įsikūrusių Pramonės rūmų erdvėse, suskirstytose į sekcijas – nacionalinę, architektūros ir technologijų, studentų ir kt. – galima susipažinti su skirtingomis šiuolaikinio teatro tendencijomis, individualiais meniniais požiūriais, naujomis technologinėmis galimybėmis. Prahos kvadrienalės tikslas – ne tik supažindinti su naujausiomis scenografijos tendencijomis ir skirtingų pasaulio šalių teatro tradicijomis. Čia vyksta skirtingų pasaulio šalių menininkų sukurti performansai, edukacinės programos, diskusijos, paskaitos, seminarai, aptarimai, madų demonstravimai. Tai puiki vieta dalintis patirtimi ir idėjomis, aptarti jau įgyvendintus projektus, pasisemti eksponavimo idėjų, megzti galimo bendradarbiavimo pažintis. Prahos kvadrienalė, vykstanti nuo 1967-ųjų kas ketveri metai, veikia kaip pasaulinis kūrybinės pažangos katalizatorius, skatinant eksperimentavimą, tinklų kūrimą, inovacijas ir bendradarbiavimą ateityje.
     Mūsų teatrų atstovai iš pažintinės stažuotės grįžo pilni įspūdžių, įkvėpimo ir naujų idėjų, pasitarnausiančių jų kūrybinėje veikloje ateityje.