Naujienos

Atgal

Joniškiečiai atnaujino bendradarbiavimo ryšius su Liepojos lietuvių bendruomene

2019 07 01

       Birželio 29–30 d. grupė joniškiečių – Joniškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupars“ (vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė), Žiemgalos-aukštaičių kultūros draugijos Joniškio skyriaus ir Kunigaikščio Vykinto Žemaičių kultūros draugijos nariai vyko į Liepoją (Latvija) pasveikinti Liepojos lietuvių kultūros draugijos „Rūta“ bei jos folkloro ansamblio „Senoliai“, šventusių savo veiklos 30-metį. Su Liepojos lietuvių bendruomene   joniškiečiai užmezgė ryšius maždaug prieš dešimtmetį. Jos veiklos jubiliejaus šventė tapo gera proga kultūrinį bendradarbiavimą atnaujinti ir sutvirtinti.      
       Pirmiausia sudalyvauta Lietuvos ambasados Latvijoje ir Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuotos Kauno menininkų parodos „Laikina/Amžina“ atidaryme Liepojos latvių bendruomenės namuose. Paroda buvo skirta pažymėti Liepojos, kaip Latvijos buvusios laikinosios vyriausybės buveinės ir Kauno, kaip Lietuvos laikinosios sostinės, šimtmečiams bei paminėti Liepojos lietuvių kultūros draugijos „Rūta” 30-metį. Parodoje eksponuoti Kauno tapytojų Rebekos Bruder, Laimos Drazdauskaitės, Petro Griušio, Audronės Petrašiūnaitės, Viginto Stankaus (1962-2018), grafiko Romualdo Čarnos, skulptorių Vytauto Leono Striogos ir Stasio Žirgulio darbai.
      Prieš parodos atidarymą Joniškio Žiemgalos draugijos nariai už bendravimą su Joniškio krašto žiemgališkos tapatybės puoselėtojais ir už literatūrinę veiklą, jungiančią Latviją ir Lietuvą, padovanojo Liepojoje gyvenančiam latvių rašytojui Andrėjui Miglai joniškiečio dailininko Viktoro Žilinsko paveikslą „Senos sodybos medžiai“. Po parodos pristatymo Liepojos lietuvių kultūros draugijos „Rūta” 30-mečio šventėje Joniškio delegacija pasveikino lietuvybės puoselėtojus Liepojoje, padovanodami mūsų kraštiečio dailininko V. Žilinkso paveikslą „Prisiminimai“, joniškietiškos duonos, sūrio ir medaus bei Joniškio etninį savitumą įprasminančių suvenyrų ir lietuviškų knygų, o svarbiausia – lietuvių (žiemgališko ir žemaitiško) folkloro dainų ir šokių programą, kurią atliko folkloro ansamblis „Kupars“. Kupariečių dainos ir šokiai sužavėjo ne tik jubiliejų švenčiančius Liepojos rūtiečius, bet ir Lietuvos ambasados Latvijoje atstovus, dalyvavusius šventėje kartu su savo šeimomis. Čia pat dalintasi dainų tekstais, natomis, kontaktais ar tiesiog dėkingumo apkabinimais... Pasak Liepojos lietuvių bendruomenės „Rūta“ vadovės Stanislavos Bezinios, joniškiečių viešnagė tapo malonia staigmena ir tikru lietuvybės gūsiu jų jubiliejinėje šventėje.
      Kitą dieną Liepojos vaikų ir jaunimo centro eruditų klubo vadovė, gidė Marina Vikainė joniškiečiams parodė Liepojos miesto istorines ir kultūrines įžymybes. Joniškiečiai grįžo namo pilni gerų emocijų ir ateities kultūrinių planų, siejamų su Liepojos lietuviais.