Naujienos

Atgal

Miesto erdvėse – paroda „Jie kūrė Lietuvą“

2019 03 15

   Kovo 1-31dienomis pėsčiųjų take prie Joniškio kultūros centro eksponuojama paroda „Jie kūrė Lietuvą“, kurioje galima susipažinti su tarpukariu Lietuvoje gyvenusiomis ir kūrusiomis žymiausiomis Lietuvos asmenybėmis.Tarp jų pristatoma ir kraštietė, žinoma dailininkė, grafikė Marcė Katiliūtė.
  Ant dvylikos tentų, sutvirtintų šešiais statybiniais karkasais, patraukliai pristatytos tarpukariu gyvenusios ir kūrusios žymiausios Lietuvos asmenybės: Lietuvos operos solistė Veronika Podėnaitė, vargonininkas, kompozitorius, pedagogas ir choro dirigentas Juozas Naujalis, poetas, rašytojas, žurnalistas, dramaturgas Kazys Binkis, dailininkas tapytojas, skulptorius, pedagogas Kajetonas Sklėrius, grafikė, tapytoja, knygų iliustratorė Marcė Katiliūtė, kompozitorius, chorų organizatorius ir dirigentas, folklorininkas Stasys Šimkus, pedagogas, chorvedys, visuomenės veikėjas Juozas Vokietaitis, kalbininkas, norminęs literatūrinę lietuvių kalbą Jonas Jablonskis, pedagogas, vienas pirmųjų lietuviškų vadovėlių autorius Juozas Damijonaitis, vienas pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių, profesorius Juozas Zikaras, kalbininkas, vienas iš žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų, profesorius Kazimieras Būga ir pedagogas, vaikų rašytojas, vertėjas, vadovėlių autorius Pranas Mašiotas.
   Paroda organizuota bendradarbiaujant su jos savininku - Lietuvos švietimo istorijos muziejumi. Lauko stenduose pateikta informacija yra ne tik iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus, bet ir iš kitų Lietuvos muziejų rinkinių. Projektą „Jie kūrė Lietuvą“ rėmė Lietuvos kultūros taryba.
   Ekspozicija Joniškyje organizuota glaudžiai bendradarbiaujant su kitu partneriu - Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru, kuris surado statybos įmonę, sutinkančią nemokamai paskolinti statybinius karkasus tentams. Už tai nuoširdžiai dėkojame įmonei „Ramirent“ (parama statybiniais karkasais) ir ŽŪB „Virčiuvis“, nemokamai atgabenusiai karkasus iš Šiaulių.