Naujienos

Atgal

„Folkšokiai“ – Žemaitijos metams

2019 04 26

  Balandžio 25-osios vakarą Joniškio KC II a. salėje vyko „Folkšokių“ vakaronė, kurioje šokti tradicinius šokius kvietė net trys kolektyvai: Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vadovė Diana Bomblauskienė), Joniškio kultūros centro kolektyvai „Kupars“ ir „Ašalia“, kuriems vadovauja Rita Kipšaitė-Balčiūnienė. Telšiškiai Joniškyje koncertavo pirmą kartą. Be tradicinių liaudies dainų skambėjo ir romansai. Į vakaronę  pasišokti susirinko įvairaus amžiaus joniškiečiai, būta ir svečių − ne tik iš kitų miestų, bet ir užsienio.
  Šie, 2019-ieji, metai LR Seimo paskelbti Žemaitijos metais, todėl „Folkšokiuose“  aktyviai dalyvavo ne tik kolektyvas iš Telšių, bet ir Joniškio kunigaikščio Vykinto žemaičių kultūros draugijos nariai.
  Renginyje su joniškiečiais ir svečiais smagiai laiką leido ir Joniškio r. savivaldybės meras Vitalijus Gailius bei jo pavaduotoja Vaida Aleknavičienė. „Folkšokiuose“ dalyvavo ir Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro savanoriai Vahan Hovhannisyan iš Armėnijos ir Alihan Erman iš Turkijos, turėję galimybę išmokti tradicinių lietuvių liaudies šokių.
 „Folkšokiai“ Joniškyje šiemet vyko pirmą kartą, o ši tradicija auginama jau penkerius metus. Renginį organizavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei Joniškio kultūros centras.