Naujienos

Atgal

Filmo „Dialogas“ peržiūra ir susitikimas su kūrėjomis

2020 09 03

Laikas: 16.00 val.

Vieta: II a. salė

NEMOKAMAS

Aprašas: 

Šis pozityvus susitikimas – tai pasidalinimas GERAJA PRAKTIKA apie teatrinės - psichologinės raiškos dirbtuves, kurių pagrindinis tikslas - skirtingų žmonių grupių, patiriančių socialinę atskirtį, integracija į aktyvų visuomeninį, kultūrinį gyvenimą.
Nors visi suprantame, kad tarpusavyje esame skirtingi, tačiau visuomenėje apibūdinimas „kitokie“ vis dar turi negatyvų atspalvį. „Kitokie“ žmonės dėl visuomenėje įsišaknijusių stereotipų neretai yra atribojami, šaltakraujiškai ignoruojant faktą, kad visų ir visokių žmonių socialiniai, elementarūs žmogiškieji poreikiai niekuo nesiskiria : bendrauti, mokytis, dalintis, patirti naujus įspūdžius.
Kviesdami jus pasižiūrėti dokumentinį filmą ir pristatydami projektą „Dialogas“, siekiame ieškoti socialinės brandos ženklų mūsų visuomenėje, kurie reiškiasi požiūriu į žmogaus „kitoniškumą“, kaip į socialinio gyvenimo reiškinį. Lietuvoje požiūris į atskirtį patiriančių asmenų integraciją dar tik formuojasi, didesnė dalis lietuvių nėra pasiruošę asmeniniams ryšiams su mažumų atstovais. Mes dar tik mokomės bendravimo ypatumų su kitokiai nei esame patys. Tačiau mūsų tikslas yra kalbėtis apie atvirą santykio su kitu ir su savimi išgyvenimą. Apie tai, kas vyksta su žmogumi, kuris kūrybos proceso metu patiria save per kitą. Kaip jaučiasi žmogus, jeigu tu jam padedi pasijusti vertingu ir reikalingu? O kas vyksta su tavimi?
Renginyje dalyvauja: režisierės Greta Gudelyte ir Eglė Kazickaitė

Renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba
Partneris – Joniškio kultūros centras