Naujienos

Atgal

Etninių edukacijų ciklas vaikams ir suaugusiems

2021 08 02

Liepos 12, 13, 14, 28, 29 ir 30 dienomis Joniškio kultūros centre, parke bei  estradoje vyko vietos bei kviestinių edukatorių etniniai  užsiėmimai (pagal iš dalies Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Etninių-edukacinių renginių ciklas vaikams ir suaugusiems“).
Liepos 12 d. miesto parke dvi autentiškų etninių žaidimų programas vaikams pasiūlė „Etnopramogos“ su edukatoriumi Jonu Kavaliausku iš Klaipėdos. Sutartinių mišrią auditoriją mokė dainininkė iš Vilniaus, kraštietė Laurita Peleniūtė, po edukacijos kartu su muzikantu Tadu Dešuku  surengusi ir archaiškų dainų vakarą „Maros rijos. Archainės dainos ir sutartinės“.
Liepos 13-ąją Kultūros centre vyko studijos „Žiemgalos galios“ edukatorės Linos Vaitiekūnienės edukacijos „Talismanų ir amuletų iš augalų gamybos dirbtuvės“ ir „Apeiginių smilkalų ryšelių gaminimas“ vaikams ir suaugusiems. Kankliavimo tradicinėmis kanklėmis mokė Kultūros centro etninių renginių režisierė ir folkloro kolektyvų meno vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė. Dienos užsiėmimų programą dviem edukacijų „Šiaudinių sodų rišimas“ užsiėmimais užbaigė vietos tautodailininkė Valija Šurnaitė.
Liepos 14 d. jau susiformavusioms grupėms pratęsti kankliavimo tradicinėmis kanklėmis mokymai. Vėliau lietuvių liaudies dainų ir žaidimų vaikus mokė kraštietė Rūta Vyšniauskienė iš Vilniaus. Šiaulietis tautodailininkas, meistras Albertas Martinaitis vaikų grupėms vedė du užsiėmimus – „Rankų darbo žaislai ir žaidimai“ bei „Joniškio krašto kultūros paveldo panaudojimas akmeninių kūrinių gamyboje“. Kultūros centre vyko ir kraštiečio muzikos mokytojo Nikodemo Vaineikio iš Vilniaus edukacinė paskaita „Muzikos instrumentų kolekcijos prakalbinimas“, o vėliau etninio pobūdžio pašnekesių vakaras su Vaineikių šeima.
Liepos 28 ir 29 dienų vakarais Kultūros centro choreografas ir liaudiškų šokių kolektyvų vadovas Vitoldas Krajinas rengė folkšokių mokymus vaikams ir suaugusiems.
Liepos 30 d. estradoje edukacinę paskaitą „Žemaičių choreografinis folkloras“ vedė lektorė Diana Bomblauskienė iš Telšių, vėliau joniškiečiams surengta linksma folkšokių vakaronė su Telšių kultūros centro folkloro ansambliu „Spigėns“. Dvidešimtyje etninių edukacinių užsiėmimų dalyvavo 282 dalyviai.