Naujienos

Atgal

Dienos stovykla vaikams pasiūlė turiningos veiklos

2022 07 29

 Jau antrą kartą pamečiui vasarą Joniškio kultūros centras rengia dienos stovyklą vaikams. Šiemet liepos 25–28 dienomis Kultūros centro specialistai dvi dešimtis į stovyklą užsiregistravusių vaikų nuo 7 iki 12 metų pakvietė į edukacinius užsiėmimus: žaidybinės veiklos, teatro, muzikos, jogos, šiuolaikinio šokio judesio, liaudiškų žaidimų, fotografijos pradmenų, „Pasidaryk pats“ ir fraktalų piešimo kūrybinių dirbtuvėlių.
Liepos 25-ąją, pirmą stovyklos dieną,  vaikai susipažino, papasakojo savo patirtis kitose stovyklose, išsakė lūkesčius, žaidė įvairius komandinius žaidimus, mokėsi sakyti vieni kitiems komplimentus. Vėliau vaikai apsilankė scenoje, čia  susipažino su teatro menu – kūrė negirdėtą istoriją bei mokėsi ją suvaidinti.
Liepos 26-ąją stovyklos dalyviai mokėsi kankliuoti tradicinėmis kanklėmis, kartu muzikavo ir dainavo liaudies dainas. Kitame užsiėmime vaikai išbandė įvairių muzikos stilių ritmų, dainavo bei dainoms pritaikė ritmus.
Vėliau vaikus įtraukė kūrybinės dirbtuvėlės „Pasidaryk pats“ – mokytasi susikurti iš popieriaus linksmus akinius. Po pertraukėlės vaikų laukė smagūs teatriniai žaidimai, lavinantys  dėmesį, vaizduotę ir reakciją.   
Liepos 27-ąją vaikams pasiūlyti jogos užsiėmimai lauke. Tai smagi treniruotė kūnui, susikaupimas protui ir kartu atpalaiduojantis žaidimas vaikų emociniam pasauliui. Gerai prasijudinę, vaikai pakviesti į improvizuotą fotostudiją susipažinti su fotografijos pradmenimis. Fotografija – puikus hobis vaikams, tad visi pabandė ne tik fotografuoti, bet ir tapo modeliais. Užsiėmime išgirdę naudingų praktinių patarimų, vaikai sukūrė ir savo fotografuotų portretų galeriją, publikuotą mūsų „Facebook“ paskyroje.
Liepos 28-ąją, paskutinę stovyklos dieną, vaikus subūrė užsiėmimas „Judesių magija“. Vaikai žaidė įvairius judesio ir judėjimo žaidimus, kūrė judesių sekas ir improvizacijas. Judesių pagalba geriau pažino savo kūno judėjimo galias, stiprino fizinę jėgą, bendravimo įgūdžius bei kūrybiškumą. Vėliau vaikams pasiūlyta piešti ir spalvinti fraktalus. Fraktalų piešimas – viena terapijų, leidžiančių pažvelgti į giliausias žmogaus pasąmonės gelmes, pažinti savo vidinį „aš“. Paskutinis dienos stovyklos užsiėmimas – judrūs ir šmaikštūs tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai, palikę vaikams puikius įspūdžius.
Stovyklos finalas – patirčių aptarimas – vaikų refleksijos apie užsiėmimų naudą, jų privalumus ir trūkumus. Aptardami stovyklos veiklas, vaikai mokėsi išsakyti mintis, jas pagrįsti. Kadangi vaikai ir yra geriausi stovyklos kokybės ekspertai, dalinamės jų įspūdžiais:
 • Paula: labiausiai patiko žaidimai su balionais.
 • Gabrielė: man ši stovykla patiko, o labiausiai patiko būti scenoje, žaisti žaidimus, pūsti balionus.
 • Justina: man patiko groti kanklėmis.
 • Gabija: patiko lakstyti po sceną!
 • Lukas: patiko fotografija.
 • Gustas: patiko teatriniai ir liaudiški žaidimai.
 • Jonas: patiko žaisti visokius žaidimus, dar užsiėmimai su gitara ir fotografija.
 • Marta: man viskas patiko, bet labiausiai žaidimai,  užsiėmimai su gitara ir fotografija.
 • Milda: viskas patiko, o labiausiai piešti, spalvinti ir sprogdinti balionus.
 • Aistė: patiko fotkintis, bet taip pat viskas patiko.
 • Adelė: viskas labai patiko, o labiausiai groti kanklėmis ir piešti.
 • Smiltė: labiausiai patiko fotografija.
 • Aivaras: labiausiai patiko liaudiški žaidimai.