Naujienos

Atgal

Atidarytas dekoratyvia nuoroda pažymėtas rašytojos Jolitos Skablauskaitės skveras

2020 09 25

Rugsėjo 24 d. Joniškyje, Livonijos gatvėje (netoli senelių namų „Santara“) visuomenei pristatytas dekoratyvia nuoroda pažymėtas rašytojos Jolitos Skablauskaitės skveras.
Skveras, skirtas rašytojai, pažymėtas kaip simboliška vieta, nes būtent „Santaroje“ prabėgo paskutiniai dveji kūrėjos metai, o netoli skvero yra ir Varpo gatvė, kur būta rašytojos tėvų namo, kuriame prabėjo jos vaikystė ir ankstyvosios jaunystės dienos.
Idėją skverelį pavadinti Jolitos Skablauskaitės vardu pasiūlė literatė Regina Briedytė, ją subrandino Žiemgalos kultūros draugijos Joniškio skyriaus pirmininkė Ilona Osipova. Šios moterys, taip pat rašytojos bičiulė Marija Kuodienė ir istorikas  dr. Ernestas Vasiliauskas rūpinosi rašytojos kapo Joniškio senosiose kapinėse sutvarkymu. Nuorodą į skverelį pastatė Joniškio kultūros centras, lėšų skyrė savivaldybė, o ją sukūrė kraštiečiai Jonas ir Julius Sapkos iš „Brolių kalvės“ (Šiauliai).
Nuorodą teatralizuotai atidengė Joniškio kultūros centro šiuolaikinių šokių studijos „Stichija“ šokėjos.
Dėkota už paramą ir bendradarbiavimą Lietuvos rašytojų sąjungai, Joniškio r. savivaldybei, Kultūros ir meno tarybai, kuri rekomendavo skvereliui suteikti J. Skablauskaitės vardą, ir tam pritarusiai rajono Tarybai, seniūnei Janinai Augustinaitienei – už prižiūrimą aplinką.
Svarbiu įvykiu puoselėjant žymių kraštiečių atmintį pasidžiaugė ir Joniškio r. meras Vitalijus Gailius, akcentavęs, kad didžiuojasi veikliais savo miestą puoselėjančiais žmonėmis, kurių dėka Joniškis ir kultūra jau tapo sinonimais.
Rašytojos bičiulė, vilnietė menotyrininkė Marija Kuodienė dėkojo Joniškiui, kad taip gražiai įprasmino kūrėjos atminimą. Viešnia prisiminė, kad rašytoja yra išsitarusi, kad norėtų savo vardo skvero ramioje, gamtos apsuptoje vietoje. Tad jos svajonė išsipildė. Prasmingai įvardinta kultūrine erdve džiaugėsi ir Joniškio r. kultūros ir meno tarybos narys bei rajono tarybos narys Gediminas Čepulis, istorikas dr. Ernestas Vasiliauskas. 
Skvero atidengimo ceremoniją savo ir rašytojos Jolitos Skablauskaitės tekstais užbaigė literatė Regina Briedytė.
Renginį, skirtą rašytojos Jolitos Skablauskaitės 70 m. gimimo metinėms, organizavo Joniškio kultūros centras.