Atgal

LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „RATILIS“

Vadovas Vitoldas Krajinas

VYRESNIŲJŲ LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ GRUPĖ

Joniškio kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas įsikūrė 1987 m.  Nuo 1993 m. grupė vadinasi „Ratilis“.  Kolektyvas puoselėja lietuvių liaudies tradicijas, pristato Šiaurės  Lietuvos regiono – Aukštaitijos − liaudiškus kostiumus, šoka sceninius ir tradicinius lietuvių liaudies šokius. „Ratilis“ –  nuolatinis Lietuvos dainų švenčių, respublikinių konkursų „Pora už poros“, „Klumpakojis“, „Iš aplinkui“...  bei regioninio konkurso „Suk, suk ratelį“  dalyvis ir prizininkas. Tačiau didžiausias kolektyvo pasiekimas ir rūpestis – telkti žmones, mylinčius liaudies šokį.  

Šokių kolektyvas „Ratilis“ – respublikinių ir tarptautinių liaudiškos muzikos ir šokių festivalių dalyvis. Ratiliečiai yra ir  festivalių, koncertų Joniškio mieste ir  rajone, regioninių dainų švenčių ir kitų renginių Šiaulių regione dalyviai, įvairių miesto renginių, pasirodymų, veiklų, projektų iniciatoriai ir dalyviai. Vienas savičiausių kolektyvo organizuojamų renginių – jau tradicinis respublikinis liaudies šokių festivalis „Ant tėvužio dvaro“.  Kolektyvas jaunatviškas, tad smagiai ir turiningai leidžia laiką išvykose, bendrauja, švenčia kolektyvui svarbias datas. Ne veltui sakoma: nenori pasenti, ateik į „Ratilį“.

 

JAUNIMO LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ GRUPĖ

Vadovas Vitoldas Krajinas

Jaunimo liaudiškų šokių grupė susibūrė 1996 metais ir prisijungė  prie jau beveik dešimtmetį šokančio vyresniųjų kolektyvo „Ratilis“ su viltim, kad jauni žmonės, baigę studijas, grįš į gimtąjį miestą. Per du gyvavimo dešimtmečius jaunimo šokių grupė  „Ratilis“  dalyvavo įvairiuose respublikiniuose bei regioniniuose konkursuose, kuriuose tapo prizininkais ar laureatais.

Nuo 2001 metų kolektyvas yra tradicinio kasmetinio respublikinio jaunimo liaudiškų šokių kolektyvų festivalio „Šokim šokimėlį“ organizatorius.  Į festivalį suvažiuoja svečių ne tik iš artimiausių regiono kampelių, bet ir visos Lietuvos ar net taip vadinamo artimojo užsienio – Latvijos. Organizuodami festivalį, ratiliečiai kviečia pačius geriausius kolektyvus, taip supažindindami žiūrovus su savitas tradicijas turinčiais respublikos kolektyvais, pristatančiais savo regioną, jo subtilybes. Festivalių metu užsimezgusi draugystė nutiesė jauniesiems ratiliečiams ne vieną koncertinį tiltą: kolektyvas turi nuoširdžių bičiulių ir kasmet susitinka su vienu įdomiausių šokėjų kolektyvu „Kauškutis“, vyksta pas draugus į Naująją Akmenę, draugauja su Panevėžio, Šiaulių, Biržų šokėjais. Jaunimo šokių grupė – Respublikinių moksleivių dainų švenčių dalyvė, dažnai ją galima matyti rajono renginiuose, šventėse. 


Galerija