kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkckultura@gmail.com
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Kelionė dviračiais aplink Lietuvą –Žiemgalai


2016, rugpjūčio 15

    Rugpjūčio 17 d. iš aikštės prie Joniškio KC išlydėti du jaunuoliai – joniškietis Martynas Cibulis ir ukmergiškis Vilius Kučinskas – pasiryžę nukeliauti dviračiais aplink Lietuvą net 1300 km. Šį žygį jaunieji keliautojai skiria Žiemgalai ir Saulės mūšio 780 metų sukakčiai.
    Vaikinus į prasmingą kelionę išlydėjo būrys gerbėjų, tarp kurių buvo ir mūsų rajono valdžios atstovai. Rajono meras Gediminas Čepulis ir jo pavaduotoja Vaida Aleknavičienė įteikė vaikinams senųjų žiemgalių lėlių porą, kuri, keliaudama kartu, tikėta, taps savotiškais žygeivių talismanais, atnešiančiais jiems sėkmę. Nors ir jauni, bet patyrę dviratininkai, dviračius papuošę Žiemgalos vėliavėlėmis, apskries Lietuvos sienos pakraščius net 1300 km, kurie simbolizuoja XIII amžių, kada vyko įnirtingos žiemgalių genties kovos su Kalavijuočių, Livonijos ordinais, tarp jų ir 1236 m. kartu su žemaičiais, lietuviais laimėtas Saulės mūšis.
Keliaujamas dviratininkų kelionės maršrutas bus stebimas specialios interneto programėlės pagalba,  visa kelionės informacija ir įspūdžiai bus skelbiami šio žygio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje bei Joniškio kultūros centro profilyje.

ARCHYVAS
NUORODOS