kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkckultura@gmail.com
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Valstybės atkūrimo dienos iškilmėse pagerbtas Metų joniškietis


2016, vasario 17

            Vasario 16-ąją Joniškyje, pasipuošusiame įvairiausiais Jaunimo kultūros  klubo „ETC“ inicijuotos akcijos „Laisvės skrydis“ tautinės vėliavos spalvų paukščiais,  vyko Valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiai. Tradiciškai susiburta prie Nepriklausomybės paminklo, kur skambant Lietuvos himnui iškelta trispalvė, įžiebtas ugnies aukuras, skambėjo poezija ir daina. Joniškiečius pasveikino rajono meras Gediminas Čepulis,  politinių partijų, organizacijų atstovai paminklą papuošė gėlių puokštėmis. Vėliau joniškiečiai bei miesto svečiai rinkosi Joniškio kultūros centro salėje, kur vyko savivaldybės apdovanojimo – Mykolo Arkangelo statulėlės teikimo ceremonija bei šventinis koncertas. Joniškiečius su Valstybės atkūrimo diena pasveikino LR Seimo narys Vitalijus Gailius, rajono meras Gediminas Čepulis. Linkėjimus joniškiečiams išsakyti į sceną pakviesti ir oficialūs svečiai iš Latvijos − Duobelės ir Aucės.  Pasidžiaugta darniu bendradarbiavimu su Joniškiu, linkėta mūsų kraštui geros klotės ir vienybės.  Renginį papuošė įkvepianti Jaunimo kultūros klubo „ETC“ solistų daina ir įspūdingi šokio studijos „Stichija“ bei A. Raudonikio meno mokyklos šokėjų pasirodymai.
          Šiemet vieną garbingiausių savivaldybės apdovanojimų  – Mykolo Arkangelo statulėlę − rajono meras  įteikė Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiajam specialistui, Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjui, entuziastui, mylinčiam krepšinį ir savo gimtąjį kraštą bei garsinančiam jį ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų – Leonui Karaliūnui. Muziejaus įkūrėjas jame pats veda ekskursijas, yra išleidęs virš dvidešimt fotoalbumų ir knygų apie Joniškį, Žagarę, sportininkus, garsinančius Joniškio kraštą. Leonas Karaliūnas nuolatos organizuoja parodas, renginius, bendrauja ir bendradarbiauja su nevyriausybinėmis ir kitomis organizacijomis. Įteikus apdovanojimą Leonas Karaliūnas padėkojo tiems, kas jį pasiūlė šiai nominacijai, bei visiems Krepšinio muziejaus rėmėjams ir pagalbininkams.
        Šventinį Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą tęsė puikus dainos ir šokio koncertas „Baltos svajos“. Joniškiečiams koncertavo atlikėjai – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Mindaugas Jankauskas (tenoras), solistė Rita Preikšaitė (mecosopranas), Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto artistai – Justina Vitkutė ir Gintaras Visockis, pianistė Beata Vingraitė. 


ARCHYVAS
NUORODOS