kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Joniškiečiai įsijungė į etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“


2015, rugsejo 20

Šiais metais Lietuvos liaudies kultūros centras inicijavo unikalią etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“. Akcijos tikslas – per tradicinius šokius ir liaudies dainas vienyti Lietuvos žmones, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą. Pirmą kartą visi Lietuvos žmonės buvo kviečiami tuo pačiu metu susiburti miestuose, miesteliuose, regionų centruose, šalies sostinėje – visose visuomenei atvirose erdvėse, švietimo, kultūros bei kitose įstaigose – mokytis tradicinių šokių, šokti juos, kartu dainuoti liaudies dainas. Joniškis taip pat įsijungė į šią akciją.
Saulėtą ir šiltą rugsėjo 19-osios popietę, Joniškyje, aikštėje prie fontano, visus joniškiečius susiburti kvietė tautinis šokis. Reprezentacinėje akcijos atidarymo programoje dalyvavo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos mažieji šokėjai, kurie joniškiečiams dovanojo du šokius: polką ir gransverą. Jų vadovė Dalia Žilevičienė pati inicijavo vaikų pasirodymą. Vaikai kojytėmis trepsėjo iš širdies! Džiugu, kad Joniškyje auga tokie puikūs šokėjai ir viliamės, kad užaugs su didele meile tautinėms tradicijoms. Akciją papuošė ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos tautinių šokių studija „Kibirkštėlė“. Šokėjai taip užsidegusiai šoko, kad net kibirkštys iš po kojų lakstė! Kolektyvas dovanojo išplėtotą folklorinį šokį „Gransveras“ ir tradicinį moksleivių šventės finalinį šokį „Linksmapolkė“. „Kibirkštėlės“ vadovė Sandra Paulavičienė padėjo pasiruošti šiai akcijai.
Šokėjai demonstravo šokių motyvus, o po to, įtraukiant publiką, šoko visi kartu. Šokome šiuos šokius: „Šyvis“, „Malūnėlis“, „Gyvataras“, „Dūda“, „Dirižablis“, „Ant kalno karklai“, „Granskveras“, „Gričenikė“, „Siuntė Marę į Žagarę“. Aikštėje vyravo puiki nuotaika ir ore sklaidėsi žmonių šypsenos.  Šoko ir maži, ir dideli, o kas nešoko, linkime mažiau sėdėti ir burbėti, o eiti į renginius ir juose aktyviai dalyvauti!
Tautinis šokis turi galią burti visuomenę ir didinti svarbaus kultūros tapatumo elemento – folkloro – reikšmę, poveikį ir tęstinumo poreikį. Ši akcija tapo svarbiu etnografinių regionų metų įvykiu, padėsiančiu atskleisti regionų tradicinės kultūros ypatumus. Akciją organizavo Joniškio kultūros centras.
                                                                                                                                
Teksto autorė etnografė Aistė Tuminaitė ARCHYVAS
NUORODOS