kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio iškilmėse – „Aukso paukštė“ kapelai

2015, kovo 13

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjimas Joniškyje prasidėjo prie Nepriklausomybės paminklo − iškilminga eisena, gėlių padėjimo ceremonija, drauge giedota tautiška giesme, politikų sveikinimais.
Vėliau Joniškio kultūros centre vyko šventinis Kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui. Renginio pradžioje iš salės Krašto apsaugos savanorių pajėgų „Prisikėlimo“ apygardos 6-osios rinktinės 606 pėstininkų kuopos kariai-savanoriai iškilmingai išnešė gėlių puokštę ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro G. Ramono kapo. Gėles iš LR Seimo parvežė Joniškio jaunimo atstovai.
Šventiniame koncerte Joniškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai iškilmingai įteikta Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigta metų nominacija „Aukso paukštė“, skirta geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. „Aukso paukštės“ statulėlę  buvusiai ilgametei kapelos vadovei Editai Rudienei įteikė Lietuvos liaudies kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Folkloro poskyrio vyriausiasis  specialistas, liaudiškų kapelų koordinatorius Arūnas Lunys. Tai jau ketvirtoji „Aukso paukštės“ nominacija, įteikta Joniškio kultūros centro kolektyvams. Nominaciją jau yra pelnę „Bendraamžių“, „Žiburio“ ir Kriukų mėgėjų teatrai.
Šventinėje ceremonijoje rajono meras Gediminas Čepulis už pasiekimus etninėje kultūroje padėkos raštus įteikė kapelos dabartinei vadovei Zitai Gaškauskaitei bei kolektyvo nariams − Vytautui Ažubaliui, Sigitui Kalinauskui, Algerdui Mintvydui, Danutei Poliakienei ir Bronislovui Zastarskiui . Mero padėkos raštas įteiktas Fedorui Bondarevui, Joniškio liaudiškos muzikos kapelos įkūrėjui, už ilgametį liaudiškos muzikos puoselėjimą ir populiarinimą, profesionalius kolektyvo pasirodymus, taip pat Editai Rudienei, Joniškio liaudiškos muzikos kapelos buvusiai vadovei, už lietuviškos dainos ir liaudiškos muzikos puoselėjimą ir populiarinimą, už Joniškio krašto garsinimą šalyje ir užsienyje.
Kultūros centro direktorė Gerda Norušaitienė padėkomis ir gėlėmis taip pat apdovanojo kapelos narius – Nedą Jarmošką, Alfredą Gavorkienę, Jūratę Malinauskaitę, Silvą Muižienę, Vilmą Skrodenienę, Daivą Stankuzevičienę, Jolantą Švelnienę, Aldoną Tamošiūnienę ir Laimoną Vingrą.
Liaudiškos muzikos kapelą sveikino nemažas būrys gerbėjų. Galiausiai joniškiečiai buvo pamaloninti keletu žinomiausių kapelos kūrinių, o koncerto pabaigoje kartu atsistoję dainavo bendrą dainą bei dėkojo plojimais.
ARCHYVAS
NUORODOS