kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

 Tarptautinis festivalis "Bendraamžių scena 2014“ suvienijo ir profesionalus, ir mėgėjus

2014, lapkričio 18
 
Lapkričio 14-15 d. Joniškio kultūros centre vyko tradicinis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Bendraamžių scena 2014“, kuriame net 14 spektaklių parodė tiek profesionalių, tiek mėgėjų teatrų kolektyvai ir iš Lietuvos, ir iš užsienio.
Pirmąją festivalio dieną žiūrovai išvydo net tris pasakas − Panevėžio teatras „Menas“ rodė spektaklį „Karalaitė ant žirnio ir kitos pasakos“ (H. K. Anderseno pasakos motyvais, autorius ir režisierius Vytautas Kaniušonis), Šiaulių moksleivių namų teatro studijos „Kompanija šauni“ − spektaklį „Veidrodžio karalystė, ir ką ten išvydo Alisa“ (improvizacija pagal L. Kerolį, režisieriai Dalė ir Virginijus Dargiai), Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ − spektaklį „Velnių monai“ (pagal lietuvių liaudies pasakas, režisieriai Sigita Matulienė ir Romas Matulis). O štai Kauno Šv. Mato gimnazijos teatro studija „Kubas“  tądien suvaidino net du etiudų spektaklius − „Metas“ ir „Smart“  (autorius ir režisierius Tomas Erbrėderis).  Būta dovanos ir judesio teatro mėgėjams – tikrai neliko nepastebėtas Vilniaus universiteto teatro kinetinės trupės judesio spektaklis „Jikiniki“ (režisierius Andrius Pulkauninkas), ir lietuvių literatūros klasikos teatrinių inscenizacijų gerbėjams – sužavėjo Panevėžio teatro „Menas“ spektaklis „Raganius“ (pagal V. Krėvę, režisierius Albertas Vidžiūnas). Festivalio šeimininkai – Joniškio KC vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“  suvaidino improvizaciją „Žiemos linksmybės“.
Kitą festivalio dieną daugiausia pasirodė užsieninės teatrinės trupės. Žiūrovai turėjo progą pamatyti Turgi vaikų ir jaunimo teatro iš Šveicarijos spektaklį „Žmogus“ (režisierės Doris ir Katrin Janser), Zákamenné vaikų dramos klubo „Prvosienka“ iš Slovakijos judesio spektaklį „Anapus tvoros“ (režisierė Zuzana Demková), Ventspilio teatro iš Latvijos spektaklį „Feken Julija“ (pagal Augustą Strindbergą, režisierius Agris Kruminš), Duobelės r. Krimūnų jaunimo teatro iš Latvijos spektaklį „Eime namo!“ (režisierė Anita Riekstiņa). Tądien festivalio programa pagardinta Klaipėdos pantomimos teatro „A“ etiudu spektakliu „Jausmų viražai“ (režisierius Aleksas Mažonas) ir Kauno valstybinio lėlių teatro muzikiniu spektakliu „Kelionė saulės link“ (autorius ir režisierius  Borisas Konstantinovas).
Festivalyje nestigo tradiciniais tapusių jauniesiems aktoriams ir jų režisieriams skirtų renginių, kuriuose buvo laukiami ir žiūrovai – surengtas gitarų vakaras, vyko pantomomos teatro „A“ bendras projektas „Gyvieji paveikslai“ bei kitos teatrinės atrakcijos.
Festivalis surengtas vykdant Lietuvos kultūros tarybos bei Tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos „Latvija-Lietuva 2007−2013“ finansuotus projektus bei už Joniškio KC veiklos bei rėmėjų lėšas.
ARCHYVAS
NUORODOS