kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Valstybės dienos šventėje – pagarba kultūros savanorei

2014, liepos 8
 
  Liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną estradoje prie Joniškio KC surengtoje šventėje joniškiečių išties netrūko. Iškilminga nominacijos „Esi tarnas, vadinas – karalius“ (teikiamos iškiliausiam metų kultūros savanoriui) ceremonija pagerbta ir simboline nominacijos karūnėle apdovanota joniškietė tautodailininkė, lėlininkė Aušra Petrauskienė, neišsenkantį kūrybinį ir bendruomeniškumo potencialą turinti kūrėja, bendruomenės įkvėpėja, unikalaus Žagarės muziejaus „Lėlių namai“ įkūrėja, Žagarės vyšnių festivalio sodo lėlių – kaliausių sąjūdžio idėjos autorė ir įgyvendintoja, „Kaliausių fabrikėlio“ įkūrėja, puoselėtoja, siela ir idėjų generatorė.
Šios kūrėjos lėlės pasklido ne tik po mūsų kraštą, Lietuvą, bet ir po visą pasaulį. Ji kuria istorines lėles, kaupia mūsų krašto lėlininkystės istoriją, dalijasi savo kūrybiškumu su jaunąja karta, edukaciniu darbu sėja meilę kūrybai ir kloja tvirčiausius pamatus kultūrai. Jos dėka Žagarė suspindo angelų bendruomeniškumu, jos dėka šio krašto žmones vienija kūrybinė bendrystė.
   Valstybės dieną joniškiečiai įsijungė ir į unikalią naujos tautos tradicijos akciją „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Lygiai 21 valandą kartu su Lietuva ir pasauliu giedojo mūsų tautos himną.
Šventėje skambėjo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto solisto Stepono Zonio atliekamos dainos (koncertmeisterė Adelė Daunoravičiūtė)

ARCHYVAS
NUORODOS