kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

„Bendraamžių“  varduvės: parodos „Teatro gyvenimas iš arti“ pristatymas

2014, balandžio 11
 
           Balandžio 9 d. vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ tęsė kūrybiškumo ugdymo šiame teatre jubiliejaus renginių ciklą.  Pirmą kartą per teatro trisdešimties metų istoriją parengta „Bendraamžių“ veiklos spalvotų fotografijų paroda „Teatro gyvenimas iš arti“, atspindinti paskutiniojo teatro veiklos dešimtmečio įspūdingiausias akimirkas. Trisdešimtyje meniškų fotografijų  šėlsta kūrybinga, teatro džiaugsmais gyvenanti jaunystė. Džiugų įvykį – parodos atidarymą – lydėjo ir bendraamžiečių meninė programa – teatrinės miniatiūros, teatralizuoti šokiai, poezija bei dainos. Parodos atidaryme dalyvavusi fotografė, buvusi teatro „Bendraamžiai“ aktorė ir daugelio įsimintinų šio teatro veiklos akimirkų fiksuotoja Greta Viečienė džiaugėsi paroda bei, linkėdama šiam kolektyvui tolesnių kūrybinių ieškojimų, įteikė teatro vadovui Arvydui Butkui gėlių. Dieną prieš tai šventusį varduves teatrą „Bendraamžiai“ pasveikino ir ištikimiausi gerbėjai, įteikdami dovanų varduvių tortą. Šiltai parodą pristatė teatro vadovas ir režisierius Arvydas Butkus, stabtelėdamas kone ties kiekviena fotografija ir papasakodamas publikai su ja susijusią istoriją.
    „Ši paroda „Bendraamžiams“ labai didelis įvykis. Trisdešimt metų mes kaupėme fotoarchyvą ir svajojome kada nors suorganizuoti tokią parodą, kurioje būtų eksponuojamos techniškai kokybiškos ir savo turiniu informatyvios nuotraukos iš mūsų teatro gyvenimo. Nuotraukos buvo atrenkamos pagal jų technines charakteristikas, meniškumo kriterijus ir teatro istorijos žinutę joje. Archyvas labai didelis ir atrinkti buvo labai sunku. Tačiau tai gyvos nuotraukos – nepagražintos kompiuterinėmis programomis. Kadangi norėjosi vieningesnio stiliaus, nuspręsta nuotraukas atrinkti iš paskutinio dešimtmečio, kai mus pasiekė skaitmeninė spalvota fotografija. Ateityje svajojame surengti ir pirmųjų dviejų dešimtmečių parodą. Būtinai juodai baltą, tikimės ji bus taip pat labai meniška ir įdomi“ – džiaugsmu ir tolesniais planais noriai dalijosi A. Butkus.
    Spalvotų fotografijų paroda „Teatro gyvenimas iš arti“ – paroda „ant ratų“, kitaip tariant, teatras „Bendraamžiai“ savo parodą iki metų galo eksponuos kitų rajonų kultūros centruose, kviesdamas ir kitus vaikų ir jaunimo teatrus meniškai bei įtaigiai skleisti savo veiklos dvasią.
    Šią parodą rėmė Lietuvos kultūros taryba (projektas „Kūrybiškumo ugdymo programa su „Bendraamžiais“).  

  
      Nuotraukos 
    ARCHYVAS
NUORODOS