kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Tarptautinei teatro dienai – „Teatraturgis“ ir „Žiburio“ fotoakimirkos

2014, kovo 28
 
      Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, joniškiečiai pakviesti į tradicinį teatrų turgų, kuris šurmuliavo estradoje ir aikštėje prie Joniškio kultūros centro. Trečius metus besitęsianti tradicija, sutraukianti daugelį rajono mėgėjų teatrų kolektyvų, ir vėl nustebino miestelėnus šmaikščia ir teatralizuota programa. „Teatraturgiui“ dirigavo žydų tautybės porelė Sara ir Moišė, estradoje šoko ir dainavo įvairūs personažai – nuo besmegenių, plėšikų, čigonių, Brėmeno muzikantų, virėjų, pelenių iki karalienių ir jų freilinų.
        Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis pasveikino teatralus su minima Tarptautine teatro diena ir tradiciškai padovanojo didžiulį tortą. Rajono vadovas pasidžiaugė tuo, kad Joniškis garsus savo mėgėjų teatrais, iš kurių net trys („Žiburys“, „Bendraamžiai“ ir Kriukų teatras) apdovanoti „Aukso paukšte“.
„Teatraturgyje“ netrūko geros nuotaikos, sodraus humoro ir įmantriausių skanėstų – stebuklingų obuolių, jaunystę gražinančios arbatos,  kultūrinio bado paplotėlių, vėdarų, virtienių su kopūstais,  bandelių, bulvių su silke, „seržanto“ lašinių,  įmantriausių saldžių meilės pyragėlių... 
     „Teatraturgį“ visuomenei dovanojo Joniškio KC mėgėjų teatrai „Žiburys“ ir „Bendraamžiai“, Kriukų skyriaus teatras, Joniškio KC Kirnaičių, Rudiškių, Maldenių skyriai, šiuolaikinių šokių kolektyvas „Stichija“, jaunimo dainavimo studija „ETC“, grupė „Septem band“, liaudiškos muzikos kapela ir Joniškio žemės ūkio mokykla.
Dieną prieš tai (kovo 26-ąją) Joniškio KC fojė „Po palme“ pradėta eksponuoti Tarptautinei teatro dienai ir Teatrų metams skirta fotografijų paroda „Savi tarp savų. Teatro „Žiburys“ istorija ir šiandiena per objektyvą“.

 

  
      Nuotraukos 1
      Nuotraukos 2
DalytisARCHYVAS
NUORODOS