kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Joniškiečiai romansų atlikėjams plojo atsistoję

2013, lapkričio 25
 
  Praėjusį šeštadienį (lapkričio 23 d.) Joniškio kultūros centre vykęs renginys „Romansų vakaras“ sulaukė kone pilnos salės žiūrovų. Teatralizuotame, ir jausmingame, ir šmaikščiame, renginyje išgirdome ne tik nelaimingos meilės sudaužytų širdžių skundų, bet ir jos nemirtingumo gaidų...
     Į stebuklingą įsimylėjėlių parką, kuriame ant balto ir juodo suolelių susitinka nuolatiniai meilės palydovai − ir liūdesys, ir džiaugsmas − užklydo daug romantiškų, puošnių personažų, išdainavusių savo jausmus publikai... Romansus ar jiems artimas meilės dainas į vieną romantišką siužetą pynė Joniškio kultūros centro atlikėjos Violeta Lisovaitė ir Alfreda Gavorkienė, Joniškio KC Skaistgirio skyriaus duetas (vadovė Birutė Dauginytė), Rudiškių skyriaus folkloro ansamblis „Rudbala“ (vadovės Elena Karnišauskienė ir Ingrida Buožiuvienė), Joniškio retro grupė (vadovas Fedoras Bondarevas), Žagarės kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis (vadovas Rimantas Aukselis) bei svečiai iš Šiaulių ir Radviliškio rajonų – Meškuičių kultūros centro neįgaliųjų draugijos moterų ansamblis „Viltis“ (vadovė Rasa Zelbienė) ir Baisogalos kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vadovė Neringa Bernadickienė). O kur dar teatro „Žiburys“ tragikomiškas kvartetas, nustebinęs net tik vaidyba, bet ir sudainuotu romansu!
   Teatralizuotame koncerte skambėjo ir lietuviškos, ir rusiškos meilės dainos, nes kaip teigta, jausmai – neturi tautybės, o meilė kalba viena kalba – troškimu išsakyti ir išdainuoti viltį, nusivylimą, ilgesį ar džiaugsmą. Koncertą visi vakaro dalyviai vainikavo bendrai sudainuota romantiška daina „Kas gera prisiminkime, kas bloga lai išblės...“. Žiūrovai tokiai dainai – palinkėjimui ir vėl susitikti romantiškuose vakaruose, neliko abejingi – atsistoję dėkojo atlikėjams plojimais. Renginio organizatoriai koncerto atlikėjams atsidėkojo padėkomis-širdelėmis.
Mintis − kasmet tęsti romansų vakarus (po pernai tuo pačiu metu vykusio jubiliejinio Joniškio kultūros centro romansų grupės „Ašalia“ koncerto), kilusi Onai Patarakienei – su kaupu pasiteisino. Teatralizuotą koncertą režisavo Violeta Lisovaitė, studijuojanti Klaipėdos universitete renginių režisūrą Ji sumanė ir scenografijos idėją, kurią realizavo Antanas Bartašiūnas. Džiugu, kad ir žiūrovai, ir koncerto dalyviai renginiu liko patenkinti bei entuziastingai pageidavo romansų vakaruose susitikti ir kitąmet.


 
  
      Daugiau  nuotraukų
DalytisARCHYVAS
NUORODOS