kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Istorinės dainos festivalyje-konkurse  "Aušta aušrelė" sėkmė šypsojosi  joniškiečiams

2013, spalio 21
 
   Spalio 19 d. Joniškio kultūros centre jau ketvirtą kartą pamečiui  vyko vienintelis šalyje respublikinis istorinės dainos festivalis-konkursas "Auša aušrelė".  Šio festivalio idėjinis pamatas − Joniškio krašte vykęs istorinis Saulės mūšis bei kiti Lietuvoje vykę istoriniai įvykiai, kovos impulsais maitinę  mūsų tautos gyvastingumo šaknis. Festivalyje-konkurse sulaukta net 12  vokalinių, folkloro ansamblių, grupių, duetų ar pavienių solistų iš iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Klaipėdos, Kėdainių, Šiaulių ir Joniškio.
   Joniškio kraštą  kraštą festivalyje atstovavo 6  dalyviai: vaikų lopšelio darželio ,,Saulutė“ solistai Austėja Blinovaitė ir Migelis Endželas Puipa (vadovė G. Pamparienė), Joniškio KC Skaistgirio skyriaus Donato Norkaus ir Vytauto Liulio duetas (vadovė B. Dauginytė), Joniškio KC solistės Jolita Gubevičiūtė ir Violeta Lisovaitė, dalyvavę kartu su grupės "Septem band" muzikantais (vadovas M. Jukna), Joniškio KC Aistės Tuminaitės ir Jono Griciaus kūrybinė grupė bei repuotojai Egidijus Godliauskas ir Evaldas Katinas.
   Festivaliui-konkursui  solidumo suteikė vedėja etnomuzikologė, dainininkė Loreta Sungailienė, tarp dalyvių pasirodymų džiuginusi žiūrovus intarpais apie istorines dainas bei pasirodymų komentarais,  o vėliau kartu su grupe ne tik pateikusi žiūrovams įvairių istorinių dainų pynę, bet mokiusi žiūrovus šias dainas dainuoti...
Dainų atlikėjus vertino kompetentinga komisija iš Šiaulių universiteto, Lietuvos liaudies kultūros centro bei kt. specialistų.   Konkurse skambėjo  24 įvairiausios istorinės tematikos dainos – lietuvių liaudies tradicinio folkloro, jų interpretacijų,  partizanų, baladžių, dainuojamosios poezijos kūrinių, savos kūrybos. 
 Festivalio kulminacija – vertinimo komisijos išrinktų laureatų apdovanojimai – nenuvylė ir joniškiečių. Festivalio-konkurso „Aušta aušrelė“ laureatais, apdovanotais simbolinėmis Saulės mūšio skydų statulėlėmis, tapo: Klaipėdos universiteto Menų fakulteto solistas Steponas Zonys (I vieta), Joniškio KC solistė Violeta Lisovaitė (II vieta), Joniškio KC Aistės Tuminaitės ir Jono Griciaus kūrybinė grupė (III vieta). Paskatinamaisiais prizais adovanoti Joniškio vaikų lopšelio darželio "Saulutė" solistai Austėja Blinovaitė ir Migelis Endželas Puipa ir Joniškio KC Skaistgirio skyriaus Donato Norkaus ir Vytauto liulio duetas. Festivalio-konkurso rengėjų − Joniškio kultūros centro − simpatijų prizas atiteko vilniečiams − Mykolo Romerio universiteto folkloro grupei "Ritingo" (vadovas A. Kirda). Be įvertinimų neliko ir kiti dalyviai − už darnų muzikavimą su grupe "Septem band" apdovanota Joniškio KC solistė Jolita Gubevičiūtė, už netradicinę istorinės dainos interpretaciją − repuotojai Egidijus Godliauskas ir Evaldas Katinas, už sceninę laikyseną ir įvaizdžio estetiką − Kėdainių KC Nociūnų skyriaus vokalinis duetas "GreDa" (Vytautė Makutytė ir Reda Jonikaitė, vadovė D. Makutienė), už ansamblinio dainavimo tradicijų puoselėjimą ir įvaizdžio estetiką − Utenos Vyžuonų KC moterų vokalinis ansamblis "Versmė" (vadovė R. Miečiutė), už įdomius pasirodymus − kauniečių grupė "Druska" ir Šiaulių KC aklųjų ir silpnaregių skyriaus vokalinis ansamblis "Dermė" (vadovė K. Mockutė).
   Renginį vainikavo tradiciškai kartu visų dalyvių ir žiūrovų sudainuota viena iš žinomiausių lietuvių liaudies istorinių dainų „Aušta aušrelė“. Festivalį rėmė LR Kultūros ministerijos Etninės kultūros projektų fondas.


 
  
      Daugiau  nuotraukų
DalytisARCHYVAS
NUORODOS