kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Švenčiant vasarvidį – sugrįžta prie tradicijų

2013, birželio 26
 
        Birželio 23 d. „Sidabros“ poilsio zonoje joniškiečiai pakviesti tradiciškai švęsti Rasų šventę. Rasos, vasarvidžio šventė – persilaužimo, virsmo metas, kur susiduria kilimo ir leidimosi, vešėjimo ir nykimo, gyvybės ir mirties prieštara, tai metas kai saulė ir visa gamta pasiekia aukščiausią savo galią. Tad atsigręžta į gamtą, džiaugtasi jos galiomis. Švęsti susirinkę joniškiečiai prausėsi tyru rasų vandeniu, žengdami pro žolynais apipintus vartus kupoliavo, pynė vainikus, klausėsi žolininkės Adelės Karaliūnaitės sukauptos išminties apie žolynų gyvybingąsias ir gydomąsias galias.
       Šventėje koncertavo ir tradicinių vasarvidžio žaidimų bei šokių mokė Joniškio KC folkloro ansamblis „Kupars“, stilizuotas lietuvių liaudies dainas bei sutartines dainavo jaunimo kultūros klubo „ETC“ solistai, šokiui kvietė šmaikštūs Skaistgirio folkloro ansamblio dainininkai. Klausytasi mažųjų pasakininkių Karinos Buivydaitės ir Beatos Gorodničenko Joniškio šnekta porinamų istorijų, skrabalininko Nedo Jarmoškos muzikavimo.
         Rasų laužą įžiebė į renginį valtimi atplukdytas Žynys (Bronius Zastarskis), vėliau vandeniu plukdyti žvakelėmis puošti žolynų vainikėliai, simbolizuojantys trijų pradų – žalumos, ugnies ir vandens sąjungą.

 
  
      Daugiau  nuotraukų
DalytisARCHYVAS
NUORODOS