kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Jubiliejiniai „ATSPINDŽIAI“ ryškiausiai sužibėjo Joniškyje


2010, gruodžio 7

Praėjusį savaitgalį, gruodžio 4-5 dienomis, Joniškis trumpam buvo tapęs Lietuvos mėgėjų teatrų sostine – čia vyko 20-oji Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūros-konkurso „Atspindžiai – 2010“ baigiamoji šventė.
Joniškio kultūros centro scenoje parodyti aštuoni geriausi Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūros-konkurso „Atspindžiai-2010“ regioniniuose turuose vertinimo komisijos atrinkti spektakliai. Šventę teatralizuota daina pradėjo Joniškio KC folkloro ansamblio „Kupars“ romansų grupė, jos siužetą šmaikščiai ir gyvai pynė Joniškio KC suaugusių teatro „Žiburys“ aktoriai Stasys Rakštys (Pesimistas) ir Rolandas Ramonas (Optimistas), iš paties Olimpo pasikvietę net tragedijos deivę Melpomenę (Vidutė Petraitienė). Šventės dalyvius ir žiūrovus sveikino Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro poskyrio vadovė, „Atspindžių“ šventės koordinatorė Irena Maciulevičienė, Joniškio rajono meras Romaldas Gadeikis. Pasak I. Maciulevičienės, Joniškis į Lietuvos mėgėjų teatro istoriją įeis tuo, kad čia vyko 20-oji, jubiliejinė, „Atspindžių“ baigiamoji šventė. Paskelbta ir liūdnesnė žinia, kad nuo šiol ši šventė vyks nebe kasmet, o kas dveji metai.
Į „Atspindžius-2010“ sugužėjo nemažai garbių svečių – Čekijos nacionalinio informacijos ir kultūros konsultacijų centro direktorė Lenka Laznovska, Klaipėdos universiteto Režisūros katedros vedėja, Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos viceprezidentė, „Atspindžių-2010“ vertinimo komisijos pirmininkė doc. dr. Danutė Vaigauskaitė, Režisūros katedros dėstytojas, „Atspindžių-2010“ vertinimo komisijos narys doc. Gediminas Šimkus, Klaipėdos universiteto dėstytojas, ilgametis „Atspindžių“ vertinimo komisijos narys Petras Bielskis, Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentas, Jonavos rajono savivaldybės teatro meno vadovas Jonas Andriulevičius ir kt.
Tarp 2010 metų Lietuvos mėgėjų teatrų išrinktųjų – Radviliškio kultūros centro teatro studija „+,−“, pasiremdama antikos mitu, spektaklyje „Medėja arba susitikimas teismo salėje“ (rež. Rasa Atkočiūnienė) gvildeno amžinas vyro ir moters santykių problemas. Tą pačią temą, tik kiek kitu aspektu rutuliojo Telšių Žemaitės dramos teatras spektaklyje „Penelopė“ (rež. Laimutė Pacevičienė). Tas pats teatras parodė ir psichologę dramą „Interviu“ (rež. Agnė Banytė). O štai Birštono kultūros centro teatras komedijoje „Reikia melagio“ (rež. Rimantas Jacunskas) šaipėsi ne tik iš politikos pažadukų ir melagių, bet ir iš žmonių patiklumo. Neprilygstamas šventėje buvo Pasvalio kultūros centro šokio teatro „Tango and“ spektaklis „El tango“ (de Maria) (choreografas Sigitas Repšys), aistringu tango šokiu pasakojęs vienos moters gyvenimo prisiminimus. Originaliai – per klounadą ir pantomimą − V. Šekspyro kūrinį „Romeo ir Džiuljeta“ interpretavo Vilniaus V. Kačalovo gimnazijos teatro studijos „Arlekinas“ spektaklis „Kas toji meilė?“ (rež. Tatjana Timko). Marcelijaus Martinaičio baladės ir V. Kernagio muzikos motyvais Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro liaudies teatro „Mimika“ judesio spektaklyje „Apie tai“ (rež. Janina Mažeikienė) atspindėtas graudus Severiutės likimas. Lietuvos žemės ūkio universiteto studentų teatro „Jovaras“ spektaklyje „Baltaragio malūnas“ (rež. Remigija Sadzevičienė) visiems žinoma Velnio nuotakos istorija pasakota derinant ir vaidybą, ir muziką, ir liaudies šokį.
Ne tik spektakliais žavėtasi šventėje. Pertraukų metu rinktasi į gyvų teatro skulptūrų parodą-konkursą, žmonėtasi teatriniame turgelyje ir net aukcione! Nestigo pasirodžiusiems mėgėjų teatrams Lietuvos liaudies kultūros centro apdovanojimų ir padėkų bei kitokių dovanų, o labiausiai džiaugtasi publikos dėmesiu. Viena iš „Atspindžių-2010“ baigiamosios šventės skulptūrėlių − angelų įteikta ir Joniškio KC „Žiburio“ teatrui (rež. Violeta Jonkaitienė) už svetingumą ir surengtą šventę. Ją iš dalies rėmė LR Kultūros rėmimo fondas.


JKC ansamblis KUPARS daina pradėjo šventę


Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė įteikė Lietuvos liaudies kultūros centro padėkas ATSPINDŽIŲ dalyviams


Šventės vedėjai - Optimistas ir Pesimistas su tragedijos deive Melpomene


Čekijos nacionalinio informacijos ir kultūros konsultacijų centro direktorė Lenka Laznovska ir ATSPINDŽIŲ-2010 vertinimo komisijos pirmininkė dr. Danutė Vaigauskaitė


Daugiau nuotraukų


KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS