kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Skaistgirio kultūros namų keturių dešimtmečių turtai


2011, spalio 3
 
   Spalio 29-ąją Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus kultūros namai gražiai pažymėjo savo 40-metį: aplankyti Anapilin išėjusių Skaistgirio kultūros žmonių kapai, surengtas nuotaikingas koncertas, nuotraukų paroda bei prisiminimų vakaronė.
   Jau iš pat ryto meno mėgėjai ir jų vadovai su gėlių puokštėmis ir žvakutėmis vaikščiojo kapinių takeliais nuo vieno atminimo kauburėlio prie kito. Pagerbtas šių kultūros namų įkūrėjas J. Viliūnas, meno vadovai, aktyvūs kultūros veikėjai.
   Vakare į šventinį renginį atvykusius kultūros namų darbuotojus ir svečius fojė pasitiko meno mėgėjai, žvelgiantys iš V. Urbonienės parengtos parodos nuotraukų. Pasigėrėję galybe sustabdytų akimirkų, menančių paskutinio dešimtmečio bei ankstesnių metų istoriją, skaistgiriečiai ir svečiai rinkosi į V. Norkuvienės, B. Dauginytės ir R. Eidukienės surengtą šventinį koncertą. Šokiais žavėjo Skaistgirio vidurinės mokyklos bendruomenės šokėjai (vadovas A. Petkauskas). Daugiau kaip pusė jų išauginti buvusios ilgametės kultūros namų direktorės, šokių kolektyvo vadovės M. Degimienės.
   Pirmieji sveikintojai – vyriausieji – prieš dvidešimt penkerius metus B. Drigotienės suburti folkloro kolektyvo atlikėjai, šiandien vadovaujami B. Dauginytės. Truputis istorijos faktų bei dainos, lyriškos melodijos, kurias atliko moterų ansambliai, solistai, duetai. J. Rapečkaitės ir V. Liulio duetą palydėjo audringi žiūrovų plojimai, jiems lygių tą vakarą nebuvo. Smagu buvo išvysti scenoje ir buvusias meno vadoves A. Melienę ir I. Stripinienę, duetu dainuojančias nostalgišką dainą. Kur buvę kur nebuvę vis pasirodydavo mėgėjų teatro aktoriai.
    Sceną nušvietus šventiniams saliutams, į ją rinkosi ir daugiau sveikintojų. Joniškio rajono vadovų sveikinimą atvežė Joniškio r. savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros, sporto komiteto pirmininkas R. Franckaitis. Kultūros centro direktorės G. Norušaitienės padėkas folkloro kolektyvui, meno mėgėjams įteikė Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė L. Bertulienė. Gražiu kultūros namų jubiliejumi džiaugėsi ir ilgamečiai rajono kultūros darbuotojai, Skaistgirio seniūnė V. Kaikarienė, seniūnaitė V. Urbonienė, Skaistgirio miestelio ir Jurdaičių kaimo bendruomenių atstovai, Skaistgirio vidurinės mokyklos bendruomenė.
   Skambėjo pirmųjų dešimtmečių dainos, atgijo moterų pučiamųjų orkestras, M. Degimienės ir I. Končiuvienės duetas, V. Vaičiūno, A. Šapkaus ir J. Šukio estradinis ansamblis, brolių Donato ir Liucijaus Norkų duetai. Sukosi poros, šėlo susirinkusieji, prisiminimais dalijosi buvę darbuotojai, o optimizmo ir energijos neprarandanti, visad jauna ir nepakartojama M. Degimienė ragino dalyvius linksmintis.
   Keturios dešimtys metų nušuoliavo lyg eiklūs žirgai... O meno mėgėjais turtingi Skaistgirio kultūros namai minės dar ne vieną gražų jubiliejų.Atmintis tiems, kurie išėjo visam


Padėkos ilgamečiams kultūros kūrėjams


Pagarba kultūros namų statybos iniciatoriui J. Viliūnui


Prisiminimai atgyja dainuojant


Saviveiklininkė L. Ilgūnienė parodoje


Skaistgirio folkloro kolektyvui - 25

DalytisARCHYVAS
NUORODOS