kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Į rudenėjantį Joniškį – su indiška egzotika


2011,rugsėjo 8

    Rugsėjo 7-osios vakaras Joniškio kultūros centre gana gausiai susibūrusiems joniškiečiams buvo išties egzotiškas − čia dvelkė Indija. Kad tiesiausias kelias, paveikiausias ryšys tarp skirtingų kultūrų yra vaizdas,  o dažniausiai realistinė, reportažinė fotografija joniškiečiams įrodė Birutė Dargytė-Kybartienė – pagal profesiją – matematikė, pagal darbą – „Sidabrės“ laikraščio maketuotoja, pagal pomėgius – tautodailininkė ir aistringa keliautoja, JKC surengusi fotografijų parodą „Indija: veidai ir spalvos“. Parodos atidaryme kvepėjo tikrais indiškais smilkalais, skambėjo „Aušros gimnazijos jaunųjų talentų Rūtos Činčytės ir Gyčio Laskovo dainuotos „Jūržolės“, vaišintasi indiška su specialiais prieskoniais ir pienu pagardinta arbata, sūriu. Parodos autorė Birutė Dargytė-Kybartienė, vilkėjusi sariu,  ne tik išsamiai pristatė parodą, bet ir daug papasakojo apie savo įspūdžius iš kelionės į Indiją, jos kultūros, švietimo, gyvensenos savitumus. B. Dargytė-Kybartienė aplankė vadinamąji Auksinį Indijos trikampį, dalyvavo įvairiuose religiniuose ritualuose, stebėjo laidojimo (deginimo) apeigas, išmoko gaminti įvairius indiškus patiekalus, kepti indiškus duonos paplotėlius ir kt.
    Parodoje dalyvavęs profesionalus fotografas Stasys Lengvenis, pagyrė jos autorę, nes parodoje atsispindi ne Indijos prabanga, o tikrovė: jos kontrastingos spalvos ir svarbiausia – žmonės.
Parodos lankytojai autorei gausiai atsidėkojo gėlių puokštėmis.
Paroda JKC fojė „Po palme“ bus eksponuojama iki spalio 7 d.


Parodos autorė B. Dargytė-Kybartienė


Paroda domėjosi ir jaunimas, ir vyresni joniškiečiaiParoda domėjosi ir jaunimas, ir vyresni joniškiečiaiPo parodosRūtos ir Gyčio JŪRŽOLĖS


Vaišintasi indiška arbata ir sūriu


ARCHYVAS
NUORODOS