kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Žolinė − Joniškio šventovės varduvės


2011, rugpjūčio 17

Rugpjūčio 15-ąją − Žolinę − Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę, joniškiečiai ir apylinkių gyventojai sutiko Joniškio bažnyčioje vykusiais iškilmingais šventovės varduvių atlaidais.  Puošni Joniškio bažnyčia tądien buvo pilna parapijiečių, nešinų gėlių ir žolynų puokštėmis. Po Šv. Mišių sumos parapijiečiai dalyvavo ir iškilmingoje atlaidų procesijoje. Šventoriuje vietos tautodailininkai demonstravo rankdarbius, paveikslus, kitus dirbinius. Buvo galima įsigyti natūralių prieskonių, kermošinių saldainių, žaislų, religinių maldos reikmenų.
„Seniau po atlaidų neskubėta namo“, - sakė Joniškio kultūros centro folkloro ansamblio „Kupars“ vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė, pakvietusi joniškiečius į šventoriuje vykusį folkloro koncertą, kuriame dainas su šokio rateliais jungė ne tik kupariečiai. Sodraus žemaitiško folkloro joniškiečiams negailėjo balsingasis Raseinių kultūros centro folkloro ansamblis „Degulė“. Porintos šmaikščios istorijos, skambėjo dainos, poezija. Folkloro ansambliai bičiulystę sutvirtino apsikeisdami duona, kitomis gėrybėmis, dainuodami bendras dainas.
Galiausiai joniškiečius sujungė šventoriuje vykusi Agapė – parapijiečių bendros vaišės, kurių didžiausia prasmė – pasidalinti ne tik atsineštomis vaišėmis, bet geromis naujienomis, nuoširdžiu, šiltu bendravimu.


Vaikus viliojo kermošiniai saldainiai


Folkloro koncertas


Atlaidų procesija


Šmaikštūs raseiniškiai


Folkloro ansamblių bičiulystė


Joniškio bažnyčios šventoriuje - Žolinių mugė-paroda
KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS