kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Valstybės dieną karūnų statulėlėmis pagerbti kultūros savanoriai


2011, liepos 7

Liepos 6 d. 13 val. Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Joniškio kultūros centre fojė „Po palme“ surengtos iškilmės, vainikavusios Joniškio miesto dienos šventės „Joniškis – karališkas miestas“ renginius.
Renesanso drabužiais vilkinti neprilygstamoji renginio vedėja ir solistė Andra Kavaliauskaitė pristatė joniškietės dailininkės Dalios Ulčynaitės- Sutkuvienės tapybos darbų parodą „Amžinas renesansas“: „Paveiksluose daug nesiliaujančios tėkmės, srovenimo ir žydėjimo. Mums šypsosi lelijų angelas, stiprybės moko iš lizdo iškritęs gandras, užburia rugių žydėjimas lyjant, tikru rojaus sodu virsta paprasčiausios Bijotės varnalėšos, rudeninių saulėgrąžų srovenimas virsta prabangiu gamtos šilko alsavimu, keri savo didumu atsiveriantys saulės ir ledo karalystės vartai, galiausiai plyksteli raudonplaukė būtybė – ir traukianti, ir gąsdinanti, pati Kūryba, kuri ir veda mūsų pasaulį nuolatinio Atsinaujinimo keliu...“.  Ypatingą nuotaiką sukūrė Andros dainuojamos dainos „Laumės vaikas“ ir „Vienaragis“ bei parodos autorės padėka jos kuriamo meno gerbėjams.
Ši diena buvo ypatinga dar ir todėl, kad Joniškio kultūros centras ėmėsi kurti gražią tradiciją – kasmet Valstybės dieną karūnų statulėlių nominacijomis apdovanoti kultūros savanorius, plušančius jos labui ne iš pareigos, o iš troškimo pakeisti pasaulį, apginti kertines kultūros vertybes, atverti jų įvairovę ir grožį. Taip gimė nominacijos „Esi tarnas - vadinas karalius“.
Svarbiausia šios nominacijos sąlyga – ilga ir kantri tarnystė kultūrai. Ši tarnystė nerėksminga, netribūninė, nekomercinė... Dažniausiai nepastebima, bet nepaprastai atkakli, gyvybinga, kartais net maištinga... Tačiau tik tokia kultūros savanorių pozicija keičia mūsų pasaulį. Tik šie žmonės pramina kelius kitiems...
Šiemet apdovanoti du kultūros savanoriai: Giedrė Rakštienė - už fundamentalų ilgametį triūsą grąžinat Joniškiui senąjį paveldą, už kasdieninį nematomą, bet labai svarbų kultūrinės savimonės sklaidos darbą, už neblėstančią tikro kultūros žmogaus dvasią ir Daividas Kurlis – už baltiškų senųjų tradicijų puoselėjimą, ilgametį neformalios kultūros reiškinio – sunkiosios muzikos festivalio „Kilkim žaibu“  − inicijavimą ir organizavimą. Ceremonijoje šiems žmonėms parodyta išskirtinė pagarba – įteiktos karūnų statulėlės, nominacijos, gėlės, palydint žodžiais; „Ilgai buvai kultūros tarnas – šiandien esi karalius!“.Karūnos statulėlė - Daividui Kurliui


Giedrė Rakštienė


Statulėlės


Parodos AMŽINAS RENESANSAS autorė Dalia Ulčynaitė-Sutkuvienė


Renginio vedėja ir solistė Andra kviečia susimąstyti apie prasmingą kultūros savanorystę...

ARCHYVAS
NUORODOS