kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Edukacinė programa „Gyvasis vanduo: nuo tautosakos iki vaizdo“ sulaukė populiarumo


2010, gegužės  31

Joniškio kultūros centre eksponuojant dailės parodas, vykdomos ir ikimokyklinio bei mokyklinio amžiaus vaikams pritaikytos edukacijos programos pagal paveikslų tematiką. Toks parodų pristatymo būdas ypač paveikus ir kaip parodė praktika - reikalingas.

Ypač vykusi (sulaukusi mokytojo eksperto komplimentų) buvo edukacijos  programa, parengta pagal dailininkės Vitos Žabarauskaitės (Šiauliai) tapybos paveikslų (aliejinė pastelė) parodą „Ką seka pasakos?“, eksponuotą JKC II a. salėje.
Kadangi paveikslai profesionalios dailininkės nutapyti pagal lietuvių liaudies pasakų rinkinį „Gyvasis vanduo“, įvairaus amžiaus vaikams parengti edukaciniai užsiėmimai „Gyvasis vanduo: nuo tautosakos iki vaizdo“.
Ši edukacinė programa JKC vyko nuo balandžio 10 d. iki gegužės 31 d.
Joje dalyvavo 92 ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai nuo 4 iki 13 m. iš vaikų lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ dailės studijos, „Saulės“ pagrindinės mokyklos ir Mato Slančiausko gimnazijos.
Edukacijos programą, pritaikytą atskiroms vaikų amžiaus grupėms, vedė kultūros renginių organizatorė Dovilė Adomaitytė. Vaikams buvo skaitomos rinkinio „Gyvasis vanduo“ pasakos, pasakojama kaip ir iš kur atsirado pasakos, demonstruojama kaip šis senolių paveldas įkūnijamas dailėje. Edukacijai pasirinkta gyva žaidimo, pokalbio forma. Vaikai paveiksluose ieškojo skaitomų pasakų veikėjų, rinko ir grupavo teigiamus ir neigiamus pasakų personažus, dalijosi parodos įspūdžiais.
Edukaciją labai praturtino vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ aktorės, persikūnijusios į baisiausius lietuvių pasakų personažus, siekiant vaikams įrodyti, kad ir piktieji pasakų personažai gali susidraugauti, pasikeisti, būti linksmi ir draugiški.KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS