kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Jubiliejus – šmaikščiai ir originaliai, tradiciškai ir su nostalgija


2010, balandžio 23

Balandžio 22 d. Joniškio kultūros centras šventė 40 metų sukaktį. Originaliu teatralizuotu atidarymu, parodomis ir jubiliejiniu koncertu prisiminta nuo dabarties neatsiejama keturių dešimčių Joniškio kultūros centro (praeityje Kultūros rūmų) pastato ir jame vykusio intensyvaus, kūrybingo kultūrinio gyvenimo istorija.
Imituojant prieš 40 m. sovietmečiu ir būtent per Lenino 100-ąsias gimimo metines vykusį Kultūros rūmų atidarymą, prie pastato įėjimo, išpuošto balionais, humoristiniu teatralizuotu pasirodymu trumpam grįžta į 1970-uosius... Sovietinių laikų „partinis veikėjas“ (JKC suaugusių teatro „Žiburys“ aktorius Vaclovas Martinaitis) pompastiškai paskelbė neeilinę naujieną – atidaromi nauji, prašmatnūs iki tol Joniškyje neregėti Kultūros rūmai. Griausmingi šūksniai „Valio!“, „nusipelniusių partijos narių“ orkestro (JKC pučiamųjų orkestras „Tonas“) maršai, „komjaunuolių choro“ (JKC mišrus choras) daina apie tėvynę, „pionierių“ (JKC teatro „Žiburys“ aktoriai ir ansamblio „Ratilis“ šokėjai) eisena, skanduotės, lydimos trimito ir būgno garsų, eilėraščiai apie „partiją ir tėvynę“ bei į vakarėjantį dangų paleistos puokštės balionų – taip perteikta istorinė atidarymo akimirka, kurios tuometinių niuansų iš istorijos neišbrauksi... Atidarymo juostelę dabartinei, jau 15-ajai Joniškio kultūros centro direktorei Gerdai Norušaitienei perkirpti nebuvo lengva, mat po 40-ties metų istorinės žirklės gerokai aprūdijo... Visgi įveikus visas kliūtis gausus žiūrovų būrys sugužėjo į fojė „Po palme“, kur eksponuotos JKC dailininko Antano Bartašiūno karikatūrų bei JKC direktorės Gerdos Norušaitienės piešinių ant šilko parodos. Pasigrožėjus piešiniais bei pasijuokus iš šmaikščių karikatūrų, susiburta į koncertų salę. Joniškiečiai Kultūros centro istorijos sukakčiai neliko abejingi – koncertų salė buvo sausakimša. O ir plojimų, susižavėjimo šūksnių žiūrovai nepagailėjo! Tad gerų emocijų išties netrūko, juolab, kad scenoje darniai pynėsi ryškiausio rajone kultūros židinio veiklos praeities ir dabarties akimirkos. „Žiburio“ teatro aktorės Ona Zastarskienė, Stasė Berklovienė ir Vilma Kubilinskaitė, scenoje virtusios nuo seno Joniškio kultūros gyvenime besisukančiomis smalsuolėmis, šmaikščiais pašnekesiais žiūrovams klojo keturių dešimčių istorijos įsimintiniausius epizodus. Jų pasakojimą savo pasirodymais vaizdžiai iliustravo JKC meno mėgėjų kolektyvai: folkloro ansamblis „Kupars“, skirtingų amžiaus grupių tautinių šokių ansambliai „Jievaras“ ir „Ratilis“, liaudiškos muzikos kapela, vokaliniai ansambliai „Jievarėlė“ ir „Šarma“, romansų grupė, choreografinė grupė „Stichija“, „Žiburio“ ir „Bendraamžių“ teatrai. Ypač šiltai žiūrovų sutikti pamėgtus šlagerius dainavę JKC estradinių dainų atlikėjai Vardgesas Movsesjanas, Gediminas Čepulis ir Sigita Ramonaitė-Bernotienė. Koncertą papuošė ant salės kraštinių sienų demonstruotos istorinės ir dabartinės Joniškio saviveiklininkų, ryškiausių jų pasirodymų nuotraukos.
JKC direktorės G. Norušaitienės sveikinimas, rajono savivaldybės mero Romaldo Gadeikio, Savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Tiškevičiaus išsakyti sveikinimo žodžiai bei įteikti Šiaulių apskrities bei Joniškio rajono savivaldybės mero apdovanojimai JKC darbuotojams suteikė šventei solidumo. Iš mero rankų už nuopelnus kultūrai Šiaulių apskrities viršininko padėkos įteiktos JKC Rudiškių filialo renginių organizatorei Elenai Karnišauskienei ir JKC etnografei Ritai Kipšaitei, rajono mero padėkos – už ilgametį darbą „Jievaro“ ansamblio vadovei Danguolei Žalakienei ir JKC Skaistgirio filialo valytojai Onai Danutei Sargiūnienei, už kultūrines iniciatyvas ir veiklumą – Gataučių filialo renginių organizatoriui Rolandui Žalnieriui.
Tačiau labiausiai tą vakarą buvo pagerbtas Joniškio kultūros legenda pelnytai vadinamas Bronislovas Zastarskis. Už ryškius nuopelnus kultūrai jam rajono meras R. Gadeikis prisegė Padėkos ženklą, Savivaldybės tarybos narys, Žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis įteikė dovanų. Prie scenos nusidriekė Joniškio kultūros centro gausų kolektyvą norinčių pasveikinti partnerių, bičiulių ar tiesiog kultūrą mylinčių joniškiečių eilutė...
Įspūdingas finalas, su simboline Kultūros saule, visais koncerto dalyviais bei fejerverkais paskelbė, kad Joniškio kultūros centras, trumpam stabtelėjęs ties 40 m. sukakties slenksčiu, vėl leidžiasi į nuolatinėmis šventėmis ir renginiais spalvinamą kasdienybę...


G. Norušaitienė kerpa simbolinių įkurtuvių juostelę


A. Bartašiūno karikatūrų parodoje


Ratilio jaunimo šėlsmas


B. Zastarskiui prisegtas mero Padėkos ženklas

Nuotraukos Ilonos Osipovos


KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS