kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

„Teatro žvaigždžių mūšyje“ nugalėjo jaunystė


2010, balandžio 2

Kovo paskutiniąją dieną Joniškio kultūros centro scenoje siautėjo teatro dvasios. Kol Kelmės mažojo teatro aktorių sukurtais personažais dėl dominavimo Teatro scenoje kovėsi drama, tragedija, lyrika, teatro užkulisių intrigos ir sausa teatro teorija, nugalėjo... juokas ir jaunystė!

Humoro šventėje „Teatro žvaigždžių mūšis“ dėl teatro mūzos Melpomenės taurės kovėsi Joniškio kultūros centro teatras „Žiburys“, vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“, Žagarės kultūros centro bei Gasčiūnų pagrindinės mokyklos teatrai.

Bet... iki žūtbūtinio mūšio dar būta įdomių staigmenų. Fojė „Po palme“ surengta įspūdinga gyvų rajono teatrų spektaklių personažų skulptūrų paroda-konkursas. Čia spalvingus spektaklių personažus demonstravo Kriukų, Kirnaičių, Žagarės, Skaistgirio, Rudiškių, Gasčiūnų ir „Bendraamžių" teatrų atstovai. Princesė, Undinėlė, Būrėja, Kaminkrėtys, Karalienė Morta, Belzebubas ir Angelas, Budelis, Vabaliukai, „Skapeno klastų“ personažai, Sapiega ir Ievutė bei kiti - tiek daug teatro personažų vienoje vietoje vargu ar kada kam teko pamatyti. Žiūrovai ne tik gėrėjosi gyvų teatro skulptūrų paroda, bet dar ir balsuodami rinko labiausiai patikusią.

Tuo tarpu kovinei teatro dvasiai persikėlus į sceną bei užvirus gan karštam rajono teatrų mūšiui dėl Melpomenės taurės, „Žiburio“, „Bendraamžių“, Žagarės ir Gasčiūnų trupių „teatrines atakas" stebėjo ir po kaulelį narstė keista, griežta, bet smagiai objektyvi vertinimo komisija, Joniškio žemės ūkio mokyklos teatro „Utopija“ jaunųjų aktorių į sceną atvežta rateliais. Teatro Vanta („Utopijos“ režisierė Vanda Šalkauskienė), Teatro Kikimora (Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė) ir Vyriško teatro propaguotojas ir žinovas (Gediminas Andrešiūnas) visiems girdint pasižadėjo būti negailestingais. Nauju amplua su ugningu tango humoro šventėje sublizgėjo Joniškio kultūros centro jaunimo šokių kolektyvas „Ratilis“.

Į teatro žvaigždžių mūšį drąsiai stojusioms teatrų trupėms teko parodyti po tris teatrines improvizacijas - prisistatymą, pasakos versiją ir eilėraščio „Mano batai buvo du...“ teatrinę interpretaciją. Čia būta visko - šmaikščiai apgailestauta dėl visuomenės susiskaldymo, liūdėta dėl emigracijos, šaipytasi dėl žmonių naivumo, susireikšminimo ir „gaidiškos bei vištiškos“ puikybės, daug pokštauta ir juoktasi iš įvairiausių šių dienų tikrovės paradoksų, galiausiai kviesta glaustis prie tikrųjų vertybių - meilės, tikėjimo ir vilties.

Humoro šventės „Teatro žvaigždžių mūšis“ finale - gyvų rajono teatrų personažų skulptūrų paradas ir žiūrovų išrinktųjų apdovanojimas Mažąja Melpomenės taure. Suskaičiavus žiūrovų balsus ji atiteko Gasčiūnų pagrindinės mokyklos teatro „skulptūroms“ Ievutei ir Sapiegai. Iškilmingai pasveikintas JKC „Žiburio“ teatro aktorius ir kompozitorius Modestas Jukna, kuriam įteikta prestižinė Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos skulptūrėlė „Tegyvuoja teatras!“ už ryškiausią šalyje sezono spektakliui sukurtą muziką.

Ir pagaliau... Vertinimo komisijos trijulės išsakomi komplimentai visoms šauniai kovojusioms teatrų trupėms, suminimi jų pasirodymų privalumai. O rūgščiai šmaikšti Teatro Vanta iškilmingai pareiškė, kad šįkart teatro žvaigždžių mūšyje nugalėjo jaunystė - JKC vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“. Ši pergalė - neabejotinai pačių bendraamžiečių kruopščiu darbu ir meile teatrui pelnyta dovana artėjančiam jų kolektyvo gimtadieniui.
 


„Bendraamžiai“ laimėtojai


Susitelkę teatro dvasios


Žagarės kultūros centro teatras


Gyvos skulpturos:  Ievutė ir Sapiega

Nuotraukos: Linos Ripskytės ir Egidijaus Griciaus


KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS