kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Joniškio dovanos - kraštiečiui Juozui Galkui


2010, kovo 30

Kovo 27-ąją svetingos Vilniaus karininkų ramovės prieglobstyje Joniškio kultūros centras bei Vilniaus kraštiečių draugija „Sidabra“ surengė kraštiečio, Joniškio Garbės piliečio, profesoriaus, dailininko Juozo Galkaus solidžios knygos-albumo „Lietuvos Vytis“ sutiktuves-pristatymą.

Apie knygą-albumą kalbėjęs Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros profesorius Albertas Gurskas neslėpė pasididžiavimo solidžia, dvikalbe (lietuvių-anglų k.) daugelį metų brandinta ir net trejus metus rengta kolegos, buvusio jo mokytojo, knyga, jos originalia koncepcija bei savitai gausybe iliustracijų perteikta Lietuvos Vyčio istorija - nuo seniausių laikų iki dabarties. Kalbėtojas ypač akcentavo kuklią ir santūrią profesoriaus Juozo Galkaus asmenybę, jo šiltus santykius su kraštiečiais, nenutrūkstamą ryšį su gimtinės žmonėmis, pabrėždamas, kad tik toks šviesus, kuklus, darbštus menininkas gali išleisti ne tik informatyvias, bet ir dvasingumo kupinas knygas. Vilniaus kraštiečių draugijos „Sidabra" prezidentė Giedrė Lastauskienė, pasidžiaugusi kraštiečio knyga, daugiau kalbėjo apie jį patį, jo praeityje nuveiktus darbus, pasiekimus, garbingus titulus.

Pats knygos autorius, profesorius Juozas Galkus papasakojo joniškiečiams, vilniečiams ir kitiems svečiams apie knygos-albumo „Lietuvos Vytis“ ištakas, struktūrą, rengimo ypatumus. Knygos autorius atkreipė dėmesį, kad ir joniškiečiai savotiškai prisidėjo prie šios knygos leidimo - joje publikuojamas tautodailininkės Anicetos Krajinienės siuvinėtas kilimėlis su Vyčiu, Juodeikių Vytauto Didžiojo paminklo Vyčio nuotrauka ir t. t.

Profesorių monumentalios knygos „Lietuvos Vytis“ išleidimo proga sveikino Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė, Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Violeta Vilčiauskienė, Joniškio kultūros centro direktorės pavaduotoja Ilona Osipova, Žiemgalos dailininkų vardu - dailininkas, kraštietis Sigitas Laurinavičius, Joniškio r. savivaldybės tarybos vardu - politikė Dzintra Staniulienė, o literatas Jonas Ivanauskas paskaitė specialiai profesoriui sukurtų eilių. Knygos autorių sveikino kolegos, buvę ir dabartiniai studentai, Vilniuje gyvenantys kraštiečiai, kiti svečiai.
Joniškio bibliotekininkės žiūrovams pristatė atsivežtą profesoriaus J. Galkaus išleistų leidinių, straipsnių parodą. Na, o Joniškio kultūros centras ir Meno mokykla padovanojo linksmą liaudiškos muzikos kapelos (vadovė Edita Rudienė) koncertą, su šiltais, poetiškais JKC „Žiburio“ teatro aktorės Vidutės Petraitienės skaitomais meninio žodžio tekstais apie ypatingą Joniškio kraštą ir jo ąžuolą - Juozą Galkų. Ugningomis polkutėmis, valsais bei žirgelio pasagų kaukšėjimą imituojančia skrabalų muzika išjudinę žiūrovus kapeliečiai profesoriui įteikė didžiulį joniškietiškos duonos kepalą bei kitų mūsų krašto gėrybių.
Atsidėkodama Joniškio kultūros žmonėms, kraštiečių draugijos „Sidabra“ prezidentė Giedrė Lastauskienė visus apdalijo vilnietiškomis verbomis.

Profesoriaus J. Galkaus knyga „Lietuvos Vytis“ Miesto dienos šventės metu bus pristatoma ir joniškiečiams, žadama šios knygos pristatymą surengti ir Žagarėje.J. Galkaus knyga 


Kraštiečių sveikinimaiJ. Galkaus dalija autografus


KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS