kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

„Žiburio“ teatras apdovanotas už ryškiausią sezono muziką spektakliui


2010, kovo 30

Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Klaipėdoje Žvejų rūmuose vykusioje 5-ojoje šalies mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras!“ tarp dešimties Lietuvos ryškiausių mėgėjų teatrų, už įvairius pasiekimus apdovanotų šį sezoną, buvo ir Joniškio kultūros centro mėgėjų teatras „Žiburys“. Teatro atstovas Modestas Jukna pelnė prestižinę „Tegyvuoja teatras“ skulptūrėlę už ryškiausią sezono spektakliui sukurtą muziką.

Jaunam kompozitoriui, sukūrusiam muziką praeitais metais „Žiburio“ teatro pastatytam spektakliui - juodajai komedijai „Mėsmalė“, negalėjusiam dalyvauti Teatro šventės iškilmėse Klaipėdoje, skulptūrėlė bus įteikta kovo 31 d. Joniškio kultūros centre vyksiančiame „Teatro žvaigždžių mūšyje“.

Pasak „Žiburio“ teatro režisierės Violetos Jonkaitienės, šventėje „Tegyvuoja teatras!“ susirinko ryškiausi šalies mėgėjų teatrų kūrėjai. „Buvo itin malonu, kad tarp keturių vienų žinomiausių mėgėjų teatrų, kurie buvo nominuoti už ryškiausią sezono spektakliui sukurtą muziką - Rokiškio liaudies teatro ir Pasvalio šokio teatro „Tango and“, Klaipėdos Žvejų rūmų jaunimo teatro „Be durų“ ir Pasvalio kultūros centro teatro - ant scenos užlipome ir mes, ir dar maloniau, kad Modesto Juknos dėka tapome už savo spektaklio muziką sezono lyderiais. Varžėmės su itin rimtais varžovais. Todėl šis laimėjimas - tai didžiulis įvertinimas. Šios šventės įspūdžiai ilgai neužsimirš...“.

Šventėje „Tegyvuoja teatras“ be skulptūrėlės už ryškiausią sezono muziką spektakliui, įteiktos dar devynios: už ryškiausią spektaklio scenografiją, ryškiausią nacionalinės dramaturgijos interpretaciją, ryškiausią sezono spektaklį, ryškiausią sezono debiutą, už nuopelnus Lietuvos mėgėjų teatrui, taip pat apdovanoti ryškiausi sezono epizodinio vaidmens vyro ir moters vaidmenų atlikėjai, ryškiausi sezono aktorė ir aktorius.

Beje, ryškiausio sezono debiuto skulptūrėlei buvo nominuotas ir kitas Joniškio teatras - režisierės Vandos Šalkauskienės Joniškio žemės ūkio mokykloje suburtas jaunimo teatras „Utopija“. Tačiau juos šiemet aplenkė Klaipėdos M. Gorkio pagrindinės mokyklos mokytojų teatras „Peremena“. Visgi, neseniai įsikūrusiam jaunuolių teatrui, tai irgi nemenkas pasiekimas, todėl parsivežtas mėgėjų teatrų šventės „Tegyvuoja teatras!“ diplomas paskatins jaunuosius aktorius siekti daugiau.
 


Modestas Jukna


ApdovanojimasKALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS