kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Žemės ūkio mokykloje - Gerdos Norušaitienės piešinių ant šilko paroda


2010, kovo 9

Kovo 8-ąją, pažymint Tarptautinę moters dieną, Žemės ūkio mokyklos galerijoje pristatyta Joniškio kultūros centro direktorės Gerdos Norušaitienės autorinė piešinių ant šilko paroda. Parodą mokyklos merginoms specialiai surengtoje saviraiškos, gerų emocijų pamokoje pristatė papildomo ugdymo organizatorė Vanda Šalkauskienė.

Mokyklos aktų salėje, skambant muzikai mokyklos vaikinai pasitiko merginas ir popietės viešnias, apdalindami popieriaus gėlėmis ir saldainiais.

Renginyje dalyvavusias merginas ir moteris pasveikino ir mokyklos direktorius Liudas Jonaitis. Mokyklos direktorius pasidžiaugė atidaromos parodos autorės Gerdos Norušaitienės darbais, neslėpdamas, kad, juos išvydęs, buvo maloniai nustebintas. Įteikdamas parodos autorei gėlių puokštę, L. Jonaitis linkėjo tolesnės kūrybinės sėkmės.

Galerijoje pristatydama savo darbus - spalvingus, gėlėtus nuotaikų peizažus ir įrėmintas įvairiausiomis gėlėmis dekoruotas šilko skareles bei šalius - Gedra Norušaitienė pasakojo apie dar vaikystėje puoselėtą svajonę piešti, piešimo ant šilko specifiką, privalumus, įkvėpimą ir patiriamas emocijas. „Nors piešti svajojau seniai, nuo vaikystės, aplinkybės labiau susiejo su muzika - mokykliniais laikais mokiausi kalbinti fortepijoną, dabar - gitarą. Tačiau spalvos ir vaizdai visada mane traukė, tik nedrįsau imtis teptuko, bijodama prasilenkti su dailės pradžiamoksliu. Tačiau kartą pabuvojusi viename sostinės dailės salone rengtoje tapybos pamokoje, tarsi pajutau ryšį su šilku, o kai žinovų buvau padrąsinta šį poreikį puoselėti, supratau, kad kūryba nepaiso jokių taisyklių... Kad ji yra galimybė atrasti savyje kitą pasaulį, priebėgą nuo kasdienybės netobulumo. Kad ji - tai vaistas nuo liūdesio, atsipalaidavimas, neįkainojama laisvė saviraiškai, dvasios poilsis...“ - atviravo parodos autorė.

Vėliau vėl susiburta salėje nuoširdžiam pašnekesiui su mokyklos merginomis. Kalbėta apie kūrybiškumą, saviraiškos galimybes, moterų būsenas šiandienos pasaulyje. Apie pomėgį literatūrai, kitą saviraiškos formą - rašytinę kūrybą papasakojo literatė, Joniškio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrai Ilona Osipova, paskaičiusi ir savo poezijos.
 


Mokyklos direktrorius L. Jonaitis sveikina autorę ir linki tolesnės kūrybinės sėkmės


Gerda Norušaitienė pristato savo darbus


Autorės darbas „Bučinys“


G. Norušaitienės darbas „Dviese“KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS