kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkultura@kmd.lt
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys

Teatrų šventės „Spindulys - 2010“ simbolis Ožys iškeliavo į Skaistgirį 


2010, kovo 2

Vasario 26-ąją Joniškio kultūros centre surengtoje rajono kaimų teatrų šventėje „Spindulys - 2010“ atgimė kaimo mėgėjų teatro simbolis Ožys, nors kuklus išvaizda, bet ambicingas dvasia.

Jo sugrįžimui į Joniškį rajono kaimų teatrai parengė linksmų dovanų - Joniškio kultūros centro scenoje parodyti net keturi spektakliai - komedijos. Šventės atidaryme nepaklusnų užsispyrėlį, klajoti (gastroliuoti) mėgstantį Ožį į sceną vargais ne galais įstūmė dvi Klaipėdos universiteto režisūros studentės Viktorija ir Giedrė, atliekančios Joniškio kultūros centre režisūrinę praktiką. Ši jaunų vaidybos meno specialisčių sąsaja su Ožiu buvo ne atsitiktinė. Būsimos režisierės, persikūniję į žaismingus personažus, ne tik vedė šventę, bet ir savotiškai „teisėjavo“, išrinkdamos ryškiausiai vaidinusius aktorius, geriausiai sukurtus personažus, pažerdamos kaimų teatrų vadovams ir aktoriams nemažai praktinių patarimų. Rajono kaimų teatrų šventės atgimimui vadovavo nepavargstanti ir idėjų nepristinganti Joniškio kultūros centro mėgėjų teatro „Žiburys“ režisierė Violeta Jonkaitienė.

O ir kaimų teatrų šventė „Spindulys - 2010“ tokį pavadinimą gavo ne šiaip. Atsipykusios žiemos takoskyroj pavasarį linksmais pasirodymais šaukė Joniškio kultūros centro Kriukų, Skaistgirio ir Kirnaičių padalinių mėgėjų teatrai, parodę komedijas: „Loteriją“ (pagal E. Urbaitę), „Pinigėlius“ (pagal S. Kymantaitę-Čiurlionienę) bei „Pelenę... šiuolaikiškai“ (pagal M. Dautartaitę), bei Gasčiūnų pagrindinės mokyklos mėgėjų teatras, suvaidinęs spektaklį „Stebuklingas daktaras“ (pagal Žemaitę).

„Spindulys - 2010“ sodriu humoru neabejotinai sušildė gausiai susirinkusius žiūrovus. Netrūko dėmesio ir vaidintojams. Visi kaimų mėgėjų teatro kolektyvai apdovanoti Joniškio kultūros centro padėkomis už ištikimybę tematika ir realijomis tęsiamoms klojimo teatro tradicijoms. Kultūros centro dailininkės Linos Ripskytės pagamintais „Spindulio - 2010“ suvenyrais apdovanoti šventės ryškiausi artistai: už Geriausio vyro vaidmenį - Mindaugas Musejukas iš Kriukų teatro, komedijoje „Loterija“ suvaidinęs Praną, už Geriausią moters vaidmenį - Angelė Paražinskienė, suvaidinusi Normantienę komedijoje „Pinigėliai“.

Paskatinamasis prizas įteiktas jauniausiam šventės artistui - Gasčiūnų pagrindinės mokyklos ketvirtokui Tomui Gustui. Stipriausiai šventėje pasirodžiusiu rajono kaimų mėgėjų teatru pripažintas Joniškio kultūros centro Skaistgirio padalinio teatras (vad. Vida Norkuvienė). Tad užsispyrėlis Ožys, iš džiaugsmo mekendamas, su skaistgiriečiais iškurnėjo į Skaistgirį. Jis ten pasisvečiuos iki kitų metų...

Geriausiai pasirodžiusi (Skaistgirio) trupė bei Kriukų mėgėjų teatras dalyvaus Lietuvos liaudies kultūros centro kuruojamoje respublikinėje kaimų ir miestelių mėgėjų teatrų šventėje-apžiūroje „Pastogė - 2010“.
 


Atidarymas


 „Pelenė šiuolaikiškai“


„Stebuklingas daktaras “


Kultūros centro dailininkės Linos Ripskytės pagaminti „Spindulio - 2010“ suvenyrai
KALENDORIUS
ARCHYVAS
NUORODOS