kolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvaikolektyvai
Žemaičių g. 14,  LT- 84143 Joniškis,
Tel. (8 426) 53475, faks. (8 426) 53475,
El. paštas:  jkckultura@gmail.com
Direktorė: Gerda Norušaitienė
bendraamziai     ziburys
   


Tegyvuoja mielaširdingieji:  akcija „Numegzk Kalėdų šilumą“


2016, gruodžio 23Nuo lapkričio mėnesio iki gruodžio 23 d. Joniškio kultūros centras pakvietė Joniškio r. bendruomenę įsijungti į socialinę akciją „Numegzk Kalėdų šilumą“ (tokia pati akcija jau buvo vykdyta 2013 m.). Šios akcijos esmė – dalintis savo numegztais šiltais mezginiais su seneliais, kūdikiais ir vaikais, kuriems rodomo rūpesčio ir globos niekada nebus perdaug. Tuo pačiu metu kūrybingi miestelėnai, įstaigos ir organizacijos pakviestos įsijungti į akciją „Sušildyk kultūros giraitę“ – mezginiais papuošti šalia Kultūros centro augančius medžius ir taip pagyvinti žiemos sezonu niūroką aikštės aplinką.

Skaityti toliau


"Atminties kultūros skatinimo programa. Šiaurės Lietuvos šviesuomenė” sėkmingai įgyvendinta


2016, gruodžio 21Joniškio kultūros centras, siekdamas aktualizuoti  Šiaurės Lietuvos XX a. pr. tautinio atgimimo laikotarpio ir jame veikusių šviesuolių (bajorų Goesų) kultūrinę reikšmę, įprasminant jų darbus, gaivinti kultūrinę atmintį, svarbią artėjančiai Lietuvos valstybingumo šimtmečio sukakčiai, parengė projektą  "Atminties kultūros skatinimo programa. Šiaurės Lietuvos šviesuomenė”, kurį iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Skaityti toliau


Kalėdinė miesto eglė įžiebta muzikinėje pasakoje


2016, gruodžio 5Gruodžio 2 d. lauko estradoje ir aikštėje prie Joniškio kultūros centro joniškiečiai išvydo muzikinę pasaką „Kalėdų šalis“, kurią savo pasirodymais kūrė Joniškio KC jaunimo kultūros klubas ir dainavimo studija „ETC“, teatrai „Žiburys“ ir „Bendraamžiai“, šiuolaikinių šokių studija „Stichija“, Mato Slančiausko progimnazijos šokių grupė, Joniškio sporto centro bei šokių grupės „Avantiūra+“ šokėjos. Kilus grėsmei, kad Kalėdų dvasia bus užmiršta dėl raganos Rūstinijos intrigų, pasakos epogėjumi ir tapo Kalėdinės eglutės įžiebimo stebuklas.
Renginį vainikavo Joniškio rajono savivaldybės organizuotos akcijos dalyvių apdovanojimas. Įstaigos, įmonės ir nevyriausybinė organizacijos buvo kviečiamos dalyvauti kalėdinėje akcijoje „Papuošk savo miestą kalėdine eglute“ papuošiant savo eglutę mieste Joniškio centrinėje aikštėje. Šiemet sulaukta 26 akcijos dalyvių, kurie stengėsi papuošti eglutes kuo išradingiau ir įdomiau. LR Seimo narys Vitalijus Gailius, rajono meras Gediminas Čepulis, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir Joniškio seniūnė Janina Augustinaitienė apdovanojo akcijos dalyvius padėkomis, dirbtinėmis eglutėmis ir saldžiomis dovanėlėmis.

Nuotraukos


Advento laikotarpis įprasmintas teatralizuotu koncertu „Leliumų metas“ 


2016, lapkričio 30Lapkričio 29-ąją Joniškio KC koncertų salėje vyko advento laikotarpį įprasminęs teatralizuotas koncertas „Leliumų metas“. Etnografinį leliumų stebuklą kūrė Joniškio KC folkloro ansamblis „Kupars“, vaikų folkloro ansamblis, dainavimo studija „Mažieji „ETC“, vaikų darželio „Saulutė“, A. Raudonikio meno mokyklos Aktyviojo muzikos skyriaus atlikėjai bei šiuolaikinio šokio studija „Stichija“. Tradicinės lietuvių liaudies advento ir Kalėdų dainos suskambėjo itin sakraliai renginį apipavidalinus šios tematikos projekcijomis, scenografijos detalėmis, ugnies ritualu, šviesų magija, lietuvių liaudies mažosios tautosakos tekstais, jų šiandieninėmis interpretacijomis. „Leliumų metas“, subtiliai apjungdamas tradiciją ir modernumą, sukūrė jaudinančią Kalėdų laukimo šventę. Renginio koncepciją, scenografiją sumanė, sudarė jo repertuarą, režisavo bei įsijungė į pačią programą kaip vedėjai ir atlikėjai − žiemgališkais kostiumais vilkėję Joniškio KC jaunieji kūrėjai Aistė Tuminaitė ir Jonas Gricius.

Nuotraukos


Festivalyje “Bendraamžių scena 2016” – jaunosios kartos aktualijos


2016, lapkričio 21
Lapkričio 18−19 d. Joniškio kultūros centre vyko ilgametės tradicijos respublikinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Bendraamžių scena 2016“. Dvi dienas trukusiame festivalyje išvydome  spektaklius, kuriuos vaidino vaikų ir jaunimo teatrų trupės iš Kauno, Šiaulių Ignalinos, Jurbarko, Kretingos ir Joniškio.

Skaityti toliau

Į tautinių šokių festivalį „Jievaro tiltas“ įsijungė ir latviai


2016, spalio 25Spalio 22 d. Joniškio kultūros centre vyko tradicinis tautinių šokių kolektyvų festivalis „Jievaro tiltas 2016“, kas dveji metai organizuojamas Kultūros centro tautinių šokių ansamblio „Jievaras“.
Festivalyje paprastai dalyvauja Lietuvos regionų vyresnio amžiaus tautinių šokių kolektyvai, tačiau jau tampa gražia tradicija į renginį pasikviesti ir kaimynus latvius.  Šiemet į festivalį įsijungė Adažių KC tautinių šokių kolektyvas „Deka“ (Latvija, vadovė Lienė Gailanė). Be šio kolektyvo festivalio žiūrovus savo programomis džiugino tautinių šokių kolektyvai: Šakių KC Girėnų laisvalaikio salės pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Girėnai“ (vadovė Vitalija Venienė), Kėdainių KC pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Lankesa“ (vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė), Šiaulių rajono KC pagyvenusiųjų tautinių šokių kolektyvas „Diemedis“ (vadovė Egidija Šėgždaitė), Radviliškio miesto KC pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Patrepsėlis“ (vadovė Vida Gilienė) ir festivalio šeimininkai Joniškio KC tautinių šokių ansamblis „Jievaras“ (vadovas Vitoldas Krajinas). Festivalį tradiciškai vainikavo finalas su dalyvavusių kolektyvų pagerbimo ceremonija.

Kinomanai - fotografijos menu prieš priklausomybes


2016, spalio 28Spalio 17 d.  Joniškio kultūros centro fojė vyko Jaunimo kultūros klubo „ETC“ Kinomanų stovyklos - plenero meninių fotografijų parodos atidarymas. Fotografijų tema - priklausomybės. Jaunimas stengėsi meninėse fotografijose atspindėti priklausomybių žalą, pasekmes.
Svečiuose lankėsi fotografė Agnė Malinauskaitė, kuri stovyklos metu mokė jaunuosius stovyklos dalyvius fotografijos paslapčių ir padėjo įgyvendinti dalyvių idėjas.
Po parodos ir diskusijų Joniškio kultūros centro fojė netikėtai virto iššūkių lenta. Buvo ridenamas kauliukas ir vykdomos pačios įvairiausios užduotys: nupiešti save užsimerkus, pasakyti vardą atbulai, pavaizduoti fotelį ir pan. Juk yra daugybė būdų linksmai praleisti laiką nežalojant savo sveikatos.
Projektą rėmė Joniškio rajono savivaldybė.

Nuotraukos

Jubiliejinė Saulės mūšio pergalės sukaktis paminėta Jauniūnuose


2016, rugsėjo 23Rugsėjo 22-ąją, Baltų vienybės dienos ir jubiliejinės Saulės mūšio pergalės sukakties minėjimą Joniškio kultūros centras surengė Jauniūnuose, simbolinėje Saulės mūšio pergalės vietoje.
Šventinio minėjimo metu dundėjo būgnai, virkavo dūdmaišis ir kanklės, skambėjo lietuviškos karo dainos, poezija, atnašautos apeigos kritusiems mūšyje kariams, atlikti ritualai pagoniškiems dievams.

Skaityti toliau

Startuoja projektas „Atminties kultūros skatinimo programa: Šiaurės Lietuvos šviesuomenė“


2016, rugsėjo  22Sparčiai globalėjant pasauliui ir vis labiau įsigalint vartotojiškai kultūrai, palaipsniui išstumiančiai bendruomeniškumą, pilietines dorybes, visuomenė tampa vis abejingesnė mūsų tautos istorijai, paveldui, istorinei atminčiai, tautinėms vertybėms. Todėl lietuviško tapatumo, pilietiškumo, siejamo su regioninėmis atminties vietomis, skatinimo projektai šiandien yra ypač aktualūs ir svarbūs.   Atminties vietos visuomenę veikia kaip kultūriniai simboliai, keliantys kolektyvines asociacijas ir turintys kolektyvinės atminties vaizdinių telkiamąją galią, kuriantys ne tik bendrą vietos reikšmingumą, išskirtinumą, bet vienijantys bendruomenes, kurių veikla įgauna atminties pernešėjų, atminties puoselėtojų ateities kartoms reikšmę.

Skaityti toliau

Vasaros nakties muzikos koncerte – Tauragės KC lengvosios muzikos orkestras


2016, rugpjūčio 25Tradiciškai atsisveikinti su vasara joniškiečiai pakviesti į lauko estradoje prie Joniškio KC vykusį Vasaros nakties muzikos koncertą, kuriame puikią muzikos ir dainų programą parodė Tauragės KC lengvosios muzikos orkestras (vadovas Arūnas Rakevičius) ir grupė solistų. Koncerte netrūko geros nuotaikos ir šią tradiciją pamilusios publikos aplodismentų.

NUOTRAUKOS


Kelionė dviračiais aplink Lietuvą –Žiemgalai


2016, rugpjūčio 15Rugpjūčio 17 d. iš aikštės prie Joniškio KC išlydėti du jaunuoliai – joniškietis Martynas Cibulis ir ukmergiškis Vilius Kučinskas – pasiryžę nukeliauti dviračiais aplink Lietuvą net 1300 km. Šį žygį jaunieji keliautojai skiria Žiemgalai ir Saulės mūšio 780 metų sukakčiai.

Skaityti toliau

Performansais provokuota susimąstyti apie opiausias žmogaus egzistencines problemas


2016, rugpjūčio 5Rugpjūčio pradžioje kelias dienas įvairiose Joniškio viešose vietose ir uždarose kultūrinėse erdvėse pirmąkart vykęs šiuolaikinis meno festivalis „SIXION OJ“ – kūrybinis pleneras išties buvo nauja jaunų kultūros žmonių, kaip modernaus meno kūrėjų, bendravimo su visuomene forma, siekiant ne pramogine, o radikalesne išraiška kelti opias socialines, egzistencines mažo žmogaus, kultūros žmogaus ir apskritai šiandienos vartotojišką visuomenę kamuojančias problemas.

Skaityti toliau

Finansuoti dar du Kultūros centro projektai


2016,  liepos 28Rudenį Joniškio kultūros centras vykdys du Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotus projektus: „Respublikinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Bendraamžių scena 2016“ ir „Atminties kultūros skatinimo programa: Šiaurės Lietuvos šviesuomenė“. Šiems projektams Lietuvos kultūros taryba skyrė po 2500 EUR.
Šiais metais Lietuvos kultūros taryba iš dalies finansavo tris Joniškio kultūros centro projektus. Be minėtų, kurie dar laukia įgyvendinimo, jau įvykdytas pirmo pusmečio projektas „Filmas „(Ne)žinomas Joniškis“, kuris buvo finansutas 1500 EUR.
Rudenį Kultūros centras įgyvendins ir Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo, sklaidos ir atgaivinimo projektų rėmimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis 300 EUR finansuotą projektą „Saulės mūšio pergalės 780 m. sukakties minėjimas Jauniūnuose“.
Iš viso Kultūros centras per projektinę veiklą kultūrinėms iniciatyvoms įgyvendinti pritraukė 6800 EUR papildomų lėšų.


Valstybės diena − su folkloro dainomis ir „Tautiška giesme“


2016, liepos 6Liepos 6-osios, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos vakarą joniškiečiai susibūrė estradoje prie Kultūros centro. Skambėjo prasmingos mintys valstybingumo tema, klausytasi Kultūros centro folkloro kolektyvo „Kupars“ atliekamų dainų. Tą vakarą joniškiečiai kartu su Kultūros centro choro grupe „Harmonija“ bei kupariečiais tradiciškai įsijungė į visame pasaulyje vykstančią „Tautiškos giesmės“ giedojimo akciją. Su miestelėnais tautos himną giedojo ir Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis.

Nuotraukos

Miesto dienos šventė “Joniškis  − amžių miestas!” švęsta visą savaitę


2016, liepos 4Birželio 27 – liepos 3 dienomis vykusios Joniškio miesto dienos šventės „Joniškis – amžių miestas“ renginiuose minėtos net kelios Joniškiui svarbios sukaktys – 480 metų, kai 1536 m. Joniškis pirmą kartą paminėtas istoriniuose šaltiniuose, 780 metų, kai 1236 m. tikėtinoje Jauniūnų kaimo vietoje vyko Saulės mūšis ir 400 metų, kai 1616 m. Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Zigmantas III Vaza suteikė Joniškio miestui Magdeburgo teisės privilegiją. Joniškio kultūros centras šventei įprasminti sukūrė logotipą (autorius Jonas Gricius), savo simbolika apjungiantį visas tris istorines sukaktis. Kultūros centro fasadas pasipuošė ir keturiais šventiniais tentais.

Skaityti toliauJoninės gamtos prieglobstyje


2016, birželio 27Birželio 23-čiosios vakarą poilsio zonoje „Sidabra“ būriavosi visi, ką vilioja trumpiausios vasaros nakties stebuklas – Joninės. Visus pasitiko Joninių vartų ritualas, kvietęs nusiprausti devynių rasų vandeniu.  Raginta čia pat margai žydinčiose pievose susirinkti devynių žolių kupolę ir savo ateities išklausti pas žolynų magiją išmanančią žolininkę. Muzikinę nuotaiką kūrė Joniškio kultūros centro folkloro kolektyvas ,,Kupars“, atlikęs ne tik tradicinių Joninių dainų programą, bet dainavęs ir archajiškas sutartines, pasakojęs senus pasakojimus bei kvietęs ratelio. Klausytasi ir naujai suburto vaikų folkloro ansamblio energingai atliekamų dainų. Šios Joninės buvo ypatingos, nes miestelėnai bei miesto svečiai buvo kviečiami sudalyvauti gražiausio vainiko konkurse, kuriame pretendentų netrūko. Tradiciškai apdovanoti Jonai ir Janinos, kurių jauniausiam – vos keleri metukai. Tradicijų ir apeigų programą tęsė Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrijos mišrus vokalinis ansamblis ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Joniškio skyriaus mišrus vokalinis ansamblis ,,Sidabrė". Užplūdus sutemoms buvo įžiebtas Joninių laužas ir stebulė, o baseino vandeniu plukdomi vainikėliai. Joninių linksmybių programą kūrė vaikų dainavimo studija ,,Mažieji ETC“ bei Joniškio kultūros centro jaunimo klubas ir dainavimo studija ,,ETC“.

Nuotraukos

Iš Meninės raiškos programų rėmimo lėšų bus finansuojamos penkios paraiškos


2016,  balandžio  28

Nuo balandžio 1 d. iki balandžio 15 d. imtinai buvo skelbtas paraiškų priėmimas dėl Meninės raiškos programų rėmimo iš Joniškio kultūros centro biudžeto. Per šį laikotarpį gautos penkios paraiškos, kurių pateikėjai: Skaistgirio miestelio bendruomenė, LPS „Bočiai“ Joniškio rajono bendrija, VšĮ „Joniškio ligoninė“, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Joniškio skyrius.
Balandžio 27 d. posėdyje Joniškio kultūros centro taryba nusprendė iš dalies finansuoti šių pateikėjų programas, lėšas skiriant kolektyvų vadovų atlygiui:
1. Skaistgirio miestelio bendruomenės  moterų vokalinio ansamblio „Retro“ programai „Retro vėl skamba, sugrįžta“ 340 eurų;
2. LPS „Bočiai“ Joniškio rajono bendrijos programai  „Tai mūsų laikas su daina“ 340 eurų;
3. VšĮ „Joniškio ligoninė“ darbuotojų vokalinio ansamblio  programai  „Daina ligoninėje“  340 eurų;
4. Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Joniškio skyriaus vokalinio ansamblio  programai „Jei galim, dainuokim!“ 340 eurų;
5. Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Joniškio skyriaus šokių kolektyvo „Giedruma“  programai  „Šokio erdvėje“  340 eurų.
Iš viso meninės raiškos projektams skirta 1700 eurų.


Paroda: diskutuojantis menininkų duetas


2016, balandžio 13Balandžio 8 d. Joniškio kultūros centro fojė „Po palme“ du menininkai – kraštietis tapytojas, skultorius bei literatas, buvęs Kultūros centro kūrybinis darbuotojas šiuo metu gyvenantis Kaune, Viktoras Žilinskas bei jo bičiulis pasvalietis skulptorius Kęstutis Krasauskas, joniškiečiams taip pat jau pažįstamas kaip Žemės ūkio mokyklos kasmet rengiamų medžio skulptūrų plenerų dalyvis, pristatė bendrą savo kūrinių parodą „Diskusijos“.
Abiejų kūrėjų darbus – tapybą ir skulptūras – išties sieja bendri įvaizdžiai, motyvai – medžiai, vijokliai, paukščiai. Pasak menininkų, jų darbuose šnekučiuojasi net spalvos, o tokį kūrybinį artumą įkvėpė jų bičiulystė.
Parodos pristatyme skulptorius K. Krasauskas pasakojo, kad eksponuojamos skulptūros sukurtos per pastaruosius du metus iš kitų, stambesnių, darbų atlikusios medienos, tad jų formos ir lėmė laisvus kūrybinius sprendimus bei grakščias, netikėtas linijas. Tapybos darbų autorius V. Žilinskas sakė savo paveikslus tiesiog „džiazavęs“ teptuku. Jį įkvėpusi mėgstama muzika ir improvizacija.
Parodos pristatyme meninius tekstus skaitė Jonas Gricius ir Vidutė Petraitienė. Skambėjo ir Viktoro Žilinsko poezija.

Nuotraukos

Atvelykio skambesys Onos Mikalauskienės poezijoje


2016, balandžio 5Pavasaris – įkvepiantis savo skaidriomis idėjomis, laikas. Bunda gamta, kartu su ja ir širdis. Kas gyvenime labiausiai atgaivina sumedėjusias širdis? Tai vaikai. Pavasario skambesiui didžiausią žavesį suteikia vaikų juokas, jų spindinčios akys ir jų svajonės. Atvelykis – vaikų šventė, užbaigianti Velykų savaitę. Įkvėpta pavasario Joniškio kultūros centro dainavimo studija ,,Mažieji ETC“ parengė teatralizuotą Atvelykio koncertą. Ši dainavimo studija gyvuoja jau pusę metų (nuo rugsėjo) ir tai jų pirmasis kūrybinis projektas. Noras ieškoti, kurti ir prasmingai praleisti laiką paskatino įvairius muzikinius sąskambius susieti su poetės Onos Mikalauskienės – Kubiliūtės kūryba, skirta vaikams. Juolab, kad šių metų liepą poetei sueina 90 metų. Tad artėjančio garbaus jubiliejaus proga  dainavimo studija ,,Mažieji ETC“ sukūrė pavasarinį dūzgesį, plaukiantį iš rašytojos knygelės ,,Linksmasis ratelis“. Šiame koncerte skambėjusi poezijos ir dainų pynė kvietė pabusti iš snaudulio ir smagiai pakeliauti saulėtais tėviškės takais, pažvelgti į miško pasaulį, pajusti pavasario spalvingumą ir grožį.

Nuotraukos


Tarptautinę teatro dieną – spektaklio premjera, teatralizuotas Holivudas ir teatrų šventė


2016, balandžio 2Kovo 31-ąją Joniškio kultūros centre vyko renginiai, skirti Tarptautinei teatro dienai. Vaikams parodyta vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ spektaklio premjera „Aukštyn kojom!“ (pagal to paties pavadinimo D. Bisseto pasaką; režisierė R. Pipskienė, dailininkė L. Ripskytė). Vyresnio amžiaus teatro renginių gerbėjus teatralai pakvietė į Mažąjį Holivudą, vykusį aikštėje ir estradoje prie Kultūros centro. Raudonu kilimu čia iškilmingai žengė spalvingiausi personažai iš Kriukų, Gaščiūnų, Kirnaičių, Jakiškių, Skaistgirio, Rudiškių teatrų trupių. Paradui vadovavo „Žiburio“ teatralai, neliko nuošalyje ir jaunimo kultūros klubas „ETC“. Garbingą vietą eisenoje užėmė ir svečiai iš Duobelės – teatras „Smaids“.

Skaityti toliau


Skelbiamas paraiškų priėmimas dėl Meninės raiškos rėmimo iš JKC biudžeto


2016,  balandžio 1

Nuo balandžio 1 d. iki balandžio 15 d. imtinai skelbiamas paraiškų priėmimas dėl Meninės raiškos programų rėmimo. Programos konkurso būdu bus remiamos iš Joniškio kultūros centro biudžeto lėšų pagal individualias Joniškio rajone veikiančių juridinių asmenų paraiškas. Programomis siekiama plėtoti kokybišką ir įvairialypę mėgėjų meno veiklą, Joniškio rajono savivaldybės gyventojų meninį ugdymą ir užimtumą. Programų uždaviniai: skatinti bendruomenių kultūrinį aktyvumą, mėgėjų meno kolektyvų konkurenciją, sudaryti sąlygas visuomenei dalyvauti kultūriniame gyvenime, skatinti veiklą, skirtą turiningam laisvalaikiui ir užimtumui, ypač vaikų ir jaunimo.
Paraiškas gauti finansinę paramą gali teikti savivaldybės teritorijoje veikiantys juridiniai asmenys, kuriuose yra mėgėjų meno kolektyvai. Paraiška turi būti užpildyta Meninės raiškos  programų rėmimo iš Joniškio kultūros centro biudžeto nuostatais reglamentuota forma, pasirašyta vadovo tos įstaigos ar organizacijos, kurios vardu bus vykdomas finansavimas ir atsiskaitymas.
Detalesnės informacijos galima kreiptis: Joniškio kultūros centras, tel. (8426) 53 475. Paraiškas teikti Joniškio kultūros centro raštvedei.

MENINĖS RAIŠKOS PROGRAMŲ RĖMIMO IŠ JONIŠKIO KULTŪROS CENTRO BIUDŽETO NUOSTATAI


MENINĖS RAIŠKOS PROGRAMŲ FINANSAVIMO PARAIŠKA


PROJEKTO ĮVYKDYMO FAKTINES IŠLAIDAS PATVIRTINANČIŲ  DOKUMENTŲ SĄRAŠAS


ATASKAITOS FORMALietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – koncertas ir „Aukso paukštė“


2016, kovo 14Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kultūros centre vyko šiai progai skirtas šventinis koncertas, kuriame joniškiečiai galėjo pasidžiaugti pučiamųjų orkestro „Tonas“, vaikų vokalinės grupės „Mažieji ETC“, liaudiškų šokių kolektyvo „Ratilis“, vokalinio ansamblio „Šarma“, choro grupės „Harmonija“, folkloro ansamblio „Kupars“ ir  liaudiškų šokių ansamblio „Jievaras“ dovanota nuotaikinga programa.

Skaityti toliau


Joniškio jubiliejiniai metai paskelbti karilionų muzika


2016, vasario 24Šiemet sukanka 480 metų Joniškio parapijai  ir Joniškio miesto vardui. Pasak istorinių šaltinių, 1536 m. vasario 23 d. Vilniaus vyskupas Jonas iš Lietuvos kunigaikščių oficialiu aktu įsteigė Joniškio parapiją, pastatė medinę bažnyčią, o gyvenvietę pavadino Joniškiu. Ta proga Joniškio kultūros centras kartu su Joniškio parapija surengė Joniškio jubiliejinių metų atidarymui skirtų renginių. Joniškio šventovę papuošė visus metus čia kabėsiantis jubiliejinis tentas. Vasario 21-ąją iškilmingas šv. Mišias Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, skirtas Joniškio parapijos įkūrimo sukakčiai, aukojo J. E. Šiaulių Vyskupas Eugenijus Bartulis. Šv. Mišiose dalyvavę Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė  ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas po pamaldų vyskupui įteikė padėką nuo savivaldybės ir Joniškio rajono bendruomenės už nuolatinę maldą, Joniškio parapijos globą ir 480-ųjų – jubiliejinių metų palaiminimą. Vasario 22-ąją Joniškio bažnyčioje po šv. Mišių vyko kamerinio ansamblio "ARS VIVO (vadovas Sigitas Vaičiulionis) XVII−XIX a. Europos kompozitorių kūrinių koncertas, poeziją skaitė Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas.

Skaityti toliau

Valstybės atkūrimo dienos iškilmėse pagerbtas Metų joniškietis


2016, vasario 17Vasario 16-ąją Joniškyje, pasipuošusiame įvairiausiais Jaunimo kultūros  klubo „ETC“ inicijuotos akcijos „Laisvės skrydis“ tautinės vėliavos spalvų paukščiais,  vyko Valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiai. Tradiciškai susiburta prie Nepriklausomybės paminklo, kur skambant Lietuvos himnui iškelta trispalvė, įžiebtas ugnies aukuras, skambėjo poezija ir daina. Joniškiečius pasveikino rajono meras Gediminas Čepulis,  politinių partijų, organizacijų atstovai paminklą papuošė gėlių puokštėmis. Vėliau joniškiečiai bei miesto svečiai rinkosi Joniškio kultūros centro salėje, kur vyko savivaldybės apdovanojimo – Mykolo Arkangelo statulėlės teikimo ceremonija bei šventinis koncertas. Joniškiečius su Valstybės atkūrimo diena pasveikino LR Seimo narys Vitalijus Gailius, rajono meras Gediminas Čepulis. Linkėjimus joniškiečiams išsakyti į sceną pakviesti ir oficialūs svečiai iš Latvijos − Duobelės ir Aucės.  Pasidžiaugta darniu bendradarbiavimu su Joniškiu, linkėta mūsų kraštui geros klotės ir vienybės.  Renginį papuošė įkvepianti Jaunimo kultūros klubo „ETC“ solistų daina ir įspūdingi šokio studijos „Stichija“ bei A. Raudonikio meno mokyklos šokėjų pasirodymai.

Skaityti toliau

„Jievarui" ir jo vadovui - "Aukso paukštė"


2016,  vasario 12Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtą "Aukso paukštės" 2015-ųjų metų choreografijos nominaciją "Geriausias liaudiškų šokių ansamblis ir vadovas" pelnė Joniškio kultūros centro liaudiškų šokių ansamblis "Jievaras" ir jo vadovas VitoldasKrajinas.
"Aukso paukštės" nominacija "Jievarui" ir jo vadovui bus iškilmingai įteikta Joniškio kultūros centro scenoje kovo 11-ąją, koncerte, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.
Džiaugiamės, didžiuojamės ir sveikiname!
Pragariškos Užgavėnės – su milžiniška ratuota More


2016, vasario 10Vasario 9-ąją nuo pat Užgavėnių ryto po Joniškį bastėsi triukšmingi baisuokliai – dalgį nusitvėrusi Giltinė, kažin ką balbatuojantis Vengras ir liežuvingoji Velnio nuotaka, per visą miestą kartu vilkę ir milžininką ant ratų užkeltą prašmatnią Morę. Išmaišę visas miesto įstaigas, gatvėse raginę miestelėnus išmušti iš Morės piktąją dvasią ir taip atsikratyti nuosavų blogio demonų, užgavinėnai kvietė į vakaro linksmybes – pragariškas Užgavėnes.

Skaityti toliau


Festivalyje „Šokim šokimėlį“ – pavasarinis šėlsmas


2016,  vasario 1Sausio 29-ąją Joniškio kultūros centre šėlo tradicinis, jau 12-asis, respublikinis jaunimo liaudiškų šokių festivalis „Šokim šokimėlį“. Šiemet įspūdingai didžiulėmis tautinėmis juostomis papuoštoje festivalio scenoje pavasarinę nuotaiką liejo jaunimo šokių kolektyvai iš Mažeikių, Naujosios Akmenės, Biržų, Plungės, Panevėžio ir Joniškio:  Mažeikių choreografijos mokyklos liaudiškų šokių ansamblis „Kauškutis“ (vadovė Jolanta Tendienė), Naujosios Akmenės kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė (vadovė Birutė Viktoravičiūtė), Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Aušra“ (vadovė Asta Vaitiekūnienė), Biržų kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Raitytinis“ (vadovė Danguolė Kalkienė), Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos liaudiškų šokių grupė „Siaustinis“ (vadovė Kristina Nainienė), Plungės kultūro centro  šokių ir dainų ansamblio  „Suvartukas“  jaunimo grupė (vadovė  Ilona Baltikauskaitė), Joniškio M. Slančiausko progimnazijos ir „Aušros“ gimnazijos jaunuolių šokių grupė „Kibirkštėlė“ (vadovė Sandra Paulavičienė) ir Joniškio kultūros centro jaunimo ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Ratilis“ (vadovas  Vitoldas Krajinas).
Festivalį užbaigė smagus jungtinis šokių grupių finalas, o žiūrovai negailėjo plojimų, patvirtindami jau tradicija tapusį faktą – „Šokim šokimėlį“ – visada jaunas, charizmatiškas ir žiūrovų itin mėgiamas.

Nuotraukos
Paminėtas Laisvės gynėjų dienos 25-metis 


2016,  sausio 14Sausio 13-ąją Joniškio kultūros centre paminėtas Laisvės gynėjų dienos 25-metis. Kultūros centro langus jaukiai nušvietė atminties žvakelės, sušilti kvietė vestibiulyje jaunimo klubas „ETC“, visus susirinkusius vaišinęs arbata iš neužmirštuolėmis puoštų puodelių.
Minėjime patriotinę nuotaiką kūrė Joniškio kultūros centro dainavimo studijos „ETC“ dainininkių  dainos, teatro „Žiburys“ aktorių skaitomi tekstai. Mintis apie sausio 13-osios įvykius išsakė ir Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis. Pasak mero, 1991-ųjų metų pradžios įvykiai sutelkė žmones, o tuomet patirtas bendrumo, tautinės vienybės jausmas ir buvo svarbiausia sausio tryliktosios pamoka. Padėkojęs visiems laisvės gynėjams, kurių dėka šiandien esame savo krašto šeimininkai, rajono meras pakvietė tylos minute pagerbti žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.
Renginyje pristatyta fotografijų paroda iš fotomenininko-žurnalisto Alfredo Girdziušo bei Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus fondų. Parodą pristatė Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus muziejininkas Linas Vinickas, paskaitęs fotomenininko prisiminimų apie sausio 13-osios įvykius.

Nuotraukos1     Nuotraukos2

           

 

Kviečiame prisijungti prie pilietinės akcijos "LAISVĖS SKRYDIS"!


2016, sausio 6Akcija startavo 2014 m. vasario 16-ąją. Tada Joniškio miestas pirmą kartą pasipuošė tautiškų spalvų paukščiais. Šiais metais norime pakartoti šią iniciatyvą, tad tikimės sulaukti palaikymo. Tikimės, kad ši akcija augs ir taps tradiciniu valstybinių švenčių minėjimo akcentu, įkvėps žmones ir ugdys bendruomeniškumą, meilę savo tautai. Vienas iš akcijos tikslų - garsinti Joniškio vardą Lietuvoje.

Skaityti toliau...2015 m.  naujienosARCHYVAS
NUORODOS